PARTIZAN BEZ BODOVA U NICI

Fudbaleri Partizana su u Nici odigrali meč 5. kola grupe D Lige konferencije protiv istoimene ekipe. Srpski predstavnik poražen je rezultatom 2:1. Uoči ove utakmice Gordan Petrić nije mogao da računa na povređene Aleksandra Filipovića i Patrika Andradea. U prvoj utakmici u Beogradu 15. septembra ova dva tima odigrala su nerešeno 1:1.

Početni sastavi timova

Nica: Bulka, Atal, Rosario, Dante, Bard, Lemina, Tiram, Braimi, Budaui, Pepe i Labord.

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Natho, Fejsa, Traore, Menig, Dijabate i Rikardo.

Glavni sudija meča bio je Mađar Ištvan Vad a pomagali su mu zemljaci Vencel Tot i Ištvan Albert. Četvrti Sudija bio je takođe Mađar Adam Farkaš.

Nica je povela golom Nikole Pepea u 29. minutu posle spore reakcije Fejse i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Velika prilika za Nicu viđena je u 47. minutu kada je Labord pogodio stativu.

Gordan Petrić je izmenama pokušavao da napravi razliku na terenu sredinom drugog poluvremena.

Rikardo Gomeš je posle odbijene lopte izjednačio rezultat na 1:1 u 74. minutu.

Lemina je u 77. minutu Nici ponovo doneo prednost i povećao rezultat na 2:1. Pogodak je postignut tako što je lopta pogodila nekoga od igrača Partizana na putu ka golu.

Gordan Petrić je do kraja utakmice izvršio svih 5 izmena.

U 2. minutu nadoknade Partizan je mogao do jedanaesterca ali je akcija prekinuta zbog sumnjivog ofsajda koji nije bilo moguće proveriti jer u Ligi konferencije nema VAR-a ni promene sudijske odluke.

Utakmica je produžena 4 minuta ali na kraju nije bilo promene rezultata.

U poslednjem kolu Partizan će igrati u Humskoj protiv Slovačkog.