POBEDA OMLADINACA NAD JANG BOJSOM

(4.10.2023) –

Omladinci Crvene zvezde pobedili su vršnjake Jang Bojsa – 2:1(0:0) u meču 2. kola grupne faze Lige šampiona. Izabranici Nenada Milijaša su posle poraza od Mančester sitija zablistali protiv ekipe iz Berna i nakon dve utakmice imaju tri boda.

Meč je kasnio više od pola sata zbog problema sa administracijom, a nakon prvog poluvremena nije bilo golova. Prvi deo igre je interesantan, crveno-beli su bili nešto bolji, imali nekoliko dobrih polu- prilika, ali gosti su uspeli da se odbrane i čak uzvrate. Švajcarci su pogodili prečku Zvezdinog gola, dok je u poslednjem minutu  prvog dela igre Mirosavljević izbacio sa gol linije loptu već viđenu iza leđa Draškića.

Zvezda je na početku drugog poluvremena preko Maksimovića takođe pogodila prečku, ali je do vođstva stigla u 73. minutu kada je gol postigao rezervista Gojkov na asistenciju Nedeljkovića. Majstorija Mijatovića u 86. minutu praktično je osigurala pobedu. Izborio se sa dvojicom čuvara, predriblao golmana i ubacio loptu u mrežu.

Konačnih 2:1 postavio je Para u 90. minutu, kada je volej udarcem savladao Draškića.

U drugom meču grupe, Lajpcig i Siti su odigrali nerešeno (1:1), pa je stanje na tabeli sledeće: Siti i Lajpcig imaju po četiri boda, Zvezda tri, dok je Jang Bojs bez osvojenih poena.