POBEDA PROTIV ČILEANKI VODI U NAREDNI KRUG TAKMIČENJA

(3.12.2023) – Posle odličnog nastupa protiv Dankinja, rukometašice Srbije su u drugom kolu Svetskog prvenstva odigrale slabije i poražene su danas od Rumunije rezultatom 37:28.

Bolje su u meč ušle Rumunke koje se ubrzo povele sa 4:1. U nastavku prvog poluvremena Rumunija je nastavila u istom ritmu dok je Srbija na sve načine pokušavala da se vrati u meč.

Serafičanu je predvodila svoj tim sa pet golova u prvom poluvremenu i bila najzaslužnija za velikih plus osam koliko su Rumunke imale pred kraj prvih 30 minuta igre – 19:11. Srbiju je tokom prvog poluvremena predvodila Janjušević sa tri pogotka i uz Radosavljević uspela da smanji zaostatak na minus šest pred ulazak u drugo poluvreme.

Igrao se 38. minut susreta, kada je Srbija uspela da priđe na minus tri, ali ubrzo je usledio odgovor rivalki koje su se ubrzo ponovo odlepile na plus šest. Do kraja meča izabranice Uroša Bregara nisu uspele da ozbiljnije ugroze Rumuniju, čime je upisan drugi poraz na turniru posle poraza od Danske u prvom kolu.

Najefikasnije u taboru Srbije bile su Agbaba i Jovović sa po pet golova, dok je Janjuševič postigla gol manje. U pobedničkoj ekipi istakle su se Bučehi sa osam i Serafičanu sa sedam pogodaka.

Srbija će u narednom kolu u utorak igrati protiv Čilea u odlučujućem meču za plasman u nokaut fazu.