POBEDA ZA PARTIZANOV MIRAN SAN PRED “VEČITI DERBI”

(22.09.) – Fudbaleri Partizana izvojevali su novu, šestu za redom, pobedu u okviru Superlige Srbije. Četa Igora Duljaja upisala je pobedu od 2:1 (1:1) na prvom gostovanju u istoriji Železničaru iz Pančeva.

Pred punim tribinama SC Mladost, u meču za koji se zaista tražila karta više pre početka, igrači Partizana su tokom većeg dela susreta dominirali, mada su do pobede stigli uz dosta muke. S druge strane, Železničar je više mislio o svojoj nego protivničkoj mreži, pa su puleni trenera Linte tek sporadično pokušavali da ugroze golmana Partizana, Aleksandra Jovanovića.

Počeli su otvoreno domaći, Hajdin je zaretio, a samo dva minuta kasnije Saldanja i Kalulu nisu iskoristili grešku odbrane Pančevaca. Preciznije, pogodak je spasio Vojislav Stanković, nekadašnji igrač Partizana, koji je odigrao fenomenalan meč.

Partizan do vođstva dolazi u 27. minutu. Natho izvodi korner, mlai Ilić prebacuje glavom loptu na drugu stativu, gde usamljeni Mateuš Saldanja lako postiže pogodak, svoj šesti u sezoni.

Isti igrač bio je akter i pri drugom pogotku na meču, ali sada u mreži Partizana. Saldanja je napravio prekršaj nad Vojislavom Stankovićem u 31. mnutu, arbitar Ostraćanin pokazuje na “belu tačku”, a potvrda o ispravnosti odluke stiže i i iz VAR sobe. Siguran šuter penala bio je Aleksandar Đorđević, koji rutinski savladava svog imenjaka na golu Partizana, za 1:1, što je ujedno i rezultat prvog dela igre.

Nastavio je Partizan sa napadima i u nastavku igre. Ekipa u crveno- plavoj kombinaciji na ovom susretu je napadala konstantno, bilo je tu nekoliko pokušaja, a onaj najozbiljniji, udarac Saldanje, u poslednji čas blokira Stanković.

Grčevito se branio Železničar, ali je “dizelka” poklekla u 82. minutu. Rezervista Nemanja Nikolić je izvanredno u skoku spustio jednu tešku loptu na nogu još jednog rezerviste, Gajasa Zahida, koji je 20 minuta ranije zamenio Kanutea. Norvežanin je u padu uspeo da uputi udarac, zakačio je loptu Aleksandar Stanković, golman Pančevaca, ali nedovoljno da odbrani gol- 2:1.

Domaćini su do kraja susreta pokušali da stignu do izjednačenja, vremena je bilo dovoljno, jer je zbog dve bakljade s početka drugog dela igre, meč produžen za osam minuta. Bilo je nekoliko pokušaja Železničara, a najbolju i jedinu pravi priliku propušta Veljko Trifunović. Iskoristio je vižljasti napadač grešku odbrane Partzana, oduzeo loptu i šutirao sa ivice kaznenog prostora. Gađao je donji levi ugao Jovanovićevog gola i za malo promašio.

Sve tri boda putuju u Humsku, u utakmici gde je Partizan bio dominantan, ali uz evidentne nedostatke u igri. rener Duljaj i njegovi momci čekaju “večiti derbi” s četiri boda više i u dobrom raspoloženju, uz dovoljno vremena za pripremu meča protiv komšija iz Ljutice Bogdana.