POBEDE FENIKSA, LEJKERSA I MAJAMIJA, EMBID POVREĐEN

(23.4.2023) – Feniks Sansi savladali su Los Anđeles Kliperse u četvrtoj utakmici serije prve runde NBA plej-ofa – 112:100, ostvarili i drugi brejk i poveli sa 3:1, pa već u narednom meču kao domaćini mogu u polufinale.

Klipersi su u drugoj deonici imali dvocifrenu prednost (11+), ali se na kraju osetilo odsustvo Kavaja Lenarda i gosti su velikom serijom 14:0 uspeo da preokrenu rezultat..

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Durent koji je zabeležio 31 poen, 11 skokova i šest asistencija. Devin Buker je postigao poen manje, imao devet skokova i sedam asistencija, a Kris Pol 19 poena i devet asistencija.

Na drugoj strani Vestbruk je meč završio sa 37 poena, šest skokova i četiri asistencije, ali nije imao pravu pratnju pošto je Pauel bio sledeći sa svega 14 poena.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su Memfis Grizlise rezultatom 111:101 i stigli do prednosti od 2-1 u svojoj seriji.

Domaćin je stekao ogromnu prednost na startu, pošto je prvu deonicu dobio sa 26 razlike, te je uspeo da sačuva prednost do kraja susreta.

Meč je obeležilo i isključenje Bruksa početkom drugog poluvremena, pošto je udario Lebrona u prepone. Sudije su odlučile da ga isključe iz igre posle kratkog video pregleda.

Entoni Dejvis je imao 31 poen i 17 skokova, Lebron Džejms je završio sa 25 poena, a Morant je postigao 45 poena i ubacio je čak 22 uzastopna poena tokom svoje fantastične četvrte četvrtine.

Majami je poveo u svojoj seriji sa 2:1, pošto je na Floridi bio bolji od Milvokija rezultatom 121:99.

Za Bakse nije igrao Janis Adetokumbo, a kod domaćina je povredio koleno Viktor Oladipo.

Pobednički tim je predvodio Džimi Batler sa 30 poena, pet skokova i četiri asistencije za 28 minuta na parketu, a kod gostiju Midlton sa 23 poena.

Košarkaši Filadelfije su se prvi plasirali u polufinale plej-of serije na Istoku, pošto su savladali Bruklin sa 4:0, ali je kamerunski centar Džoel Embid još uvek neizvestan zbog povrede.

-Ne znam da li će igrati u polufinalu. Rekao bih sada da je sve isto kao i pred ovaj meč. U najboljem slučaju imamo 50 odsto šansi – poručio je trener Dok Rivers, čiji tim igra sa pobednikom susreta Atlanta – Boston, gde Seltiksi u seriji vode sa 2-1.