POBEDE RADNIČKOG, METALCA, ZLATIBORA, NOVOG PAZARA I JOKERA

(22.10.2023) – Utakmica 4. kola KLS-a između domaće Slobode i Radničkog bila je neizvesna od prvog do poslednjeg minuta i završena je rezultatom 85:87.

Prva četvrtina je počela naizmeničnim poenima u serijama obe ekipe gde se na kraju bolje snašla domaća ekipe i završila je vođstvom 22:21. Kako se završila prva počela je i druga četvrtina. Uspevao je Radnički da izjednači pa čak i da povede, ali ipak je Sloboda otišla na poluvreme minimalnim vođstvom 42:40.

Drugo poluvreme je proteklo u rezultatskoj klackalici do samog kraja i prave drame u finišu. Uspeo je Radnički da se bolje snađe u penal završnici i osvoji velike bodove na teškom gostovanju.

Najbolji je opet bio Kroft sa 20 poena, Uroš Nikolić je dodao 18 i kapiten Đerasimović 12 poena.

Ostali rezultati: Metalac – Spartak 84:76, Zlatibor – Mladost 98:90, OKK Novi Pazar – OKK Beograd 78:74, Joker – Čačak 94 87:79, Dinamik – Vojvodina 69:72 i Tamiš – Zdravlje 82:69.