POBEDE ZVEZDE I BUDUĆNOSTI NA STARTU PLEJ-OFA ABA LIGE

(28.4.2023) – Košarkaši Budućnosti savladali su na svom terenu Megu rezultatom 94:77, u okviru prvog meča plej-of serije ABA lige.

Gosti su dobro otvorili susret i prvu deonicu završili u svoju korist sa 22:14, ali su u nastavku domaći postigli čak 35 poena, što im je bilo dovoljno da na poluvreme odu za prednošću od 12 poena – 49:37.

U sličnom ritmu su nastavili domaći po povratku sa odmora, doduše u ovoj deonici rezultatski zaostatak beogradske ekipe bio je 10 poena, ali već tada je bilo praktično rešeno pitanje pobednika.

Mega je poslednju četvrtinu završila u svoju korist sa dva poena više, ali to je bilo dovoljno samo da smanji rezultatski deficit na 17 poena.

Erik Grin je upisao 34 poena, Kenan Kamenjaš 20, dok je kod Mege najefikasniji bio Nikola Đurišić sa 17 poena, dok je dva manje postigao Matej Rudan.

Crvena zvezda Meridianbet savladala je Zadar na startu četvrtfinalne serije rezultatom 101:73.

Zvezda je na početku plej-ofa stavila do znanja svojim rivalima da ne planira da se mrdne sa jadranskog trona pa je ekipa Zadra, koja je dobila Zvezdu na startu lige, smenila trenera i ostavila je na drugom mestu, mogla samo da se divi neverovatnoj šuterskoj večeri ekipe Duška Ivanovića

Namestili su nišane Nedović i drugovi, poveli sa 25:0, u drugoj četvrtini prvo je novopečeni otac Ognjen Dobrić imao dva pogotka sa linije za tri poena, potom oporavljeni Branko Lazić, pogađali su trojke posle toga i Vildosa, pa ponovo Nedović koji je bio najefikasniji pojedinac pre velikog odmora sa 13 poena.

Spustili su gas crveno-beli u trećoj deonici pogodili su „samo“ tri trojke ali je Hasan Martin ponovo demoralisao hrvatsku ekipu, neverovatnim zakucavanjem. Deonicu je zatvorio Vildosa pogotkom sa linije distance – 20:17.

Četvrta deonica predstavljala je samo rutinu za regionalog šampiona. Petrušev je sjajno otvorio kvartal i vezao šest poena, a istakao se i Nikola Ivanović, koji je sa svoje dve trojke doprineo neverovatnoj šuterskoj večeri crveno-belih, koji su pogađali čak 15/33 sa linije za tri poena. Za velikih “100” na semaforu pobrinuo se Ogrnjen Dobrić, svojim pogotkom u završnici susreta – 100:73.

Svi igrači Zvezde upisali su se među strelce, a najefikasniji bili su Nemanja Nedović i Filip Petrušev sa po 16 poena. Luka Mitrović pobedi je doprineo sa 13 poena, Fakundo Kampaco sa osam poena i osam asistencija, a sa po osam poena utakmicu su završili i Luka Vildosa, Hasan Martin i Ognjen Dobrić.

U ekipi Zadra najefikasniji je bio Luka Božić sa 18 poena uz pet skokova i pet asistencija. Marko Ramljak postigao je 17 poena, Arijan Lakić 11 poena uz šest skokova, a Dario Drežnjak 11 poena.

Inače. Luka Božić je MVP ligaškog dela ABA lige.

Revanš mečevi igraju se 7. maja u Beogradu i 8. maja u Zadru.