PODELA BODOVA NA “KROVU”, NEREŠENO I U NIŠU

(6.10.2023) – Fudbaleri IMT-a i Radnika odigrali su 1:1 na krovu tržnog centra Voždovca u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Definitivno najznačajniji momenat meča desio se u sedmom minutu nadoknade vremena kada su igrači domaćeg tima, u istoj akciji, dva puta pogodili prečku.

U toj situaciji golman Radnika je uspeo da odbrani prvi udarac, “ušao je u šut” igraču IMT-a, lopta je odskočila, pala na prečku odakle se odbila pravo Lukoviću na glavu. Usledio je šok – Luković je sa samo metar pogodio prečku.

Tako su igrači domaćeg tima na neverovatan način ostali bez vredne pobede i bodova koji su ih mogli vinuti na osmo mesto na tabeli u debitantskoj sezoni među najboljim klubovima u zemlji.

IMT je poveo u 24. minutu golom Glišića na asistenciju Zarije Lambulića i tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U nastavku, delovalo je da je IMT na putu da stavi tačku na trijumf pošto im je u 72. minutu dosuđen penal, međutim posle reakcije iz VAR sobe, glavni sudija meča pregledom VAR-a doneo je odluku i dodelio prekršaj – za goste.

Kontakt koji je prethodio penalu desio se daleko u polju Radnika, gde je igrač domaćih prekršajem oduzeo loptu i začeo akciju iz koje je se na kraju izrodio penal.

Ništa, ipak, na kraju nije bilo od penala što je Surdiličanima donelo samopouzdanje i nadu da agresivnije krenu ka golu protivnika. Takav pristup im se isplatio u 81. minutu kada je Baić, nakon dobre i brze akcije rutinski sproveo loptu u mrežu.

Ispostavilo se, tim golom doneo je bod gostima i već šesti remi za njih ove sezone.

U drugom meču današnje utakmice, Radnički Niš i Napredak su takođe podelili bodove pošto je utakmica završena istim rezultatom kao IMT (1:1).

Radnički je tokom 90 minuta bio znatno bolji i opasniji, stvorio je više povoljnih prilika, ali nije nedovoljno za trijumf.

Iskoristile su Nišlije jednu priliku, u 27. minutu.

Tada je na asistenciju Petrova, Miljan Škrbić zatresao mrežu “čarapana”.

Mogao je Radnički i pred sam kraj, tačnije u 90. minutu da postigne gol, kada je u prilici bio Vanja Ilić, ali je lopta posle njegovog šuta sa desetak metara završila kraj desne stative.

Na kraju je usledila kazna – igrao se peti minut nadoknade vremena kada je rezervista Slobodan Stanojlović, koji je na teren ušao u 88. minutu, uspeo nekako da ugura loptu preko gol linije za konačnih 1:1.

U narednom kolu Radnički gostuje u Lučanima ekipi Mladosti, dok Napredak dočekuje ekipu Radničkog 1923.