UKRAJINA DEKLASIRALA SRBIJU U VRANJU

(6.10.2023) – Futsal reprezentacija Srbije poražena je u Vranju od selekcije Ukrajine 6:1 u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Nakon samo 18 sekundi Ukrajina je došla do prednosti. Zatečeni ranim golom futsaleri nisu mogli da se povrate, pa samim tim kako je igra odmicala naša selekcija je delovala bezidejno i sa sve manjim šansama za preokretom.

Ukrajina je to iskoristila i za samo 77 sekundi u osmom i devetom minutu preko Abakšina, Zjuka i Šveda stekla veliku prednost od 4:0. Veliki zaostatak, Srbija je uspela da smanji prednost preko Vasića u 11. minutu i ispostaviće se jedini gol za našu selekciju.

U drugom poluvremenu Srbija je primila još dva nova gola. Najpre je Koršun zatresao mrežu u 25. minutu, a samo šest minuta kasnije Abakšin je potvrdio pobedu Ukrajine i postavio konačnih 6:1.

Nakon tri odigrana kola Srbija ima četiri boda i pored poraza od Ukrajine ima šanse da se plasira na Svetsko prvenstvo.