PORAZ CRVENE ZVEZDE U LAJPCIGU

(25.10.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su 3:1 u utakmici treće runde grupne faze Lige šampiona od Nemačkog Lajpciga. Strelci za “bikove” su bili David Raum u 12, Ćavi Simons u 59, odnosno Dani Olmo u 84. minutu. Jedini gol za crveno- bele postigao je Marko Stamenić u 70. minutu.

Već nakon desetak sekundi viđena je prva interesantna situacija u šesnaestercu gostiju, kada su u duelu bili Rodić i Openda, ali je sudija Sančes pokazao da se igra nastavi. Nedugo zatim, Zvezda je prvi put zapretila preko Hvanga, koji je oprobao šut sa distance, međutim, lopta je završila pored stative Blasviča. Zvezdina odbrana nije uspela da izdrži pritisak gostiju, pa je već u 12. minutu, David Daum savladao Omrija Glazera. Mirko Ivanović je izgubio loptu na levoj strani, a Lajpcig brzom kotrom iz tri poteza prebacio loptu na drugu stranu, gde se našao Raum koji je smestio loptu u mrežu Glazera.

Lajpcig je u tim trenucima imao veći posed lopte u nogama i tražio rupu u odbrani crveno- belih, koji su povremeno vrebali gol domaćina iz kontri. Ivanić je u jednoj situaciji umalo iskoristio nepažnju odbrane domaćih, da bi posle kornera koji je izborio, Rodić šutirao glavom, a Blasvič otklonio opasnost ispred svog gola. Zvezda je u 28. minutu dobila penal, kada je Lukeba srušio Olajinku, međutim nakong pregledanja VAR snimka, španski sudija je poništio odluku. Završnica prvog dela igre je bila baš kao celokupno prvo poluvreme. Crvena zvezda je pretila iz polukontri i kontri, ali je falilo konkretne akcije u završnom delu terena. Poslednji pokušaj pre odlaska na pauzu imao je Raum u nadoknadi, ali je njegov udarac sa desne strane iskosa zaustavio Glazer.

Bahar je u nastavku meča u igru uveo Bukarija umesto Olajinke, a igra crveno- belih je znatno bolje izgledala u prvih desetak minuta. Lopta je bila konstantno na polovini Lajpciga, koji je pravo niotkuda u 59. minutu duplirao prednost. Prelep gol postigao je Ćavi Simons. Pomerio je loptu pored Hvanga, a onda sjajnim udarcem sa distance savladao Glazera. Onda je na scenu opet stupio golman Zvezde koji je redom zaustavljao pokušaje domaćih, pre svih Kampla , Opende i Simonsa. Barak Bahar  u 65. minutu pravi novu izmenu. Na teren je poslao tri klinca iz omladinske škole– Mijatovića, Nedeljkovića i Lučića.

Crveno- beli su u 70. minutu uspevaju da smanje rezultat, a strelac je bio Marko Stamenić. Novozelanđanin je posle šuta kapitena Dragovića samo skrenuo loptu iza leđa Blasviča za veliku radost Zvezdinih navijača. Šampion Srbije je sve karte bacio na napad, ali je Lajpcig u 84. preko Olma iskoristio presing crveno- belih i rešio pitanje pobednika. Simakan je prvo šutirao, ali se tu našao i Baumgartner, da bi lopta na kraju stigla do Olma, koji je pogodio samo desetak minuta nakon ulaska u igru. Samo minut kasnije Nedeljković je na drugoj strani pogodio stativu. Lopta je posle njegovo udarca kačila jednog igrača domaćih i završila u korneru.

Promene rezultata više nije bilo, a dva tima sastaće se za dve sedmice u Beogradu.

U drugom meču grupe G, fudbaleri Mančester sitija savladali su Jang Bojs rezultatom 3:1 (0:0).

Nakon trećeg kola, Mančester Siti zauzima prvu poziciju sa maksimalnim učinkom, odmah ispod se nalazi Lajpcig sa šest osvojenih bodova, dok Crvena zvezda i Jang Bojs imaju po jedan bod.