PORAZ OD DOMINIKANE U NAJGORE VREME

(22.09.2023) – Ženska odbojkaška selekcija pretrpela je prvi poraz na kvalifikacionim turniru za Olimpijske igre, koji se održava u kineskom Nigbou. Bolja od naše selekcije bila je Dominikanska republika, čije su igračice slavile sa 3:1 u setovima (25:23, 18:25, 25:23 i 25:17), posle 101 minuta igre. Nijedan poraza nije dobar, ali ovaj protiv Dominikane dolazi u najnezgodnijem trenutku, jer su devojke sada prilično otežale sebi situaciju. Da je osvojen makar još jedan set situacija bi bila drugačija pred dve izuzetno teške, možda i najteže utakmice, protiv domaćiona Kine i Holandije, s kojom je viđena velika borba u polufinalu nedavno završenog Evropskog prvenstva.

Izabranice Đovanija Gvidetija su prvi i treći set izgubile minimalnom razlikom, u rastrzanoj igri na koju nismo navikli. Dostojan naše reprezentacije bio je samo drugi set, koji je dobijem igrom u pravom ritmu, na koji su nas devojke navikle. U završnom setu Dominikana je bila dominantna, pa je poraz bio neminovan. Nije pomogla ni tradicionalno raspoložena Tijana Bošković, s 32 upisana poena, jer je najbolje posle nje bila mlada Aleksandra Uzelac, sa čak 20 poena manje.

U ostalim mečevima Kina je izgubila i drugi susret, kao i protiv Kanade sada je poražena od Holandije 3:2, iako su u četvrtom setu od 21:13 stigle do 24:26, da bi u petom setu posle 11:8 bilo 13:15. Kanada je pobedila Ukrajinu 3:1, kao i Češka Meksiko isto 3:1.

Na tabeli Srbija ima 12 bodova i setove 13:4, Holandija 12/14:5, Dominikanska republika 12/14:6, Kina 11/13:6, Kanada 8, Češka 5, Ukrajina i Meksiko 0.

Naredni meč Srbija igra protiv Holandije već sutra od 10.00, zatim Češka – Ukrajina 04.00, Kanada – Meksiko 07.00 i Kina – Dominikanska Republika 13:30.