PORTUGALIJA VEĆ U OSMINI FINALA EVROPSKOG PRVENSTVA

(22.6.2024) – Portugalija je rutinski savladala Tursku u drugom meču drugog kola grupe F sa 3:0 i obezbedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Bila je to odlična partija izabranika Roberta Martineza koji su dali gol iz prve šanse na meču. Mendeš je poslao loptu po zemlji, ona je stigla do Bernarda Silve, koji je ostao sam i u 21. minutu savladao Bajindira.

Brzo su duplirali Portugalci prednost posle nesporazuma Akajdina i Bajindira, štoper je želeo da vrati loptu svom golmanu, nije video da je on izašao i poslao je u mrežu.

U 56. minutu Ronaldo je pobegao odbrani Turske i umesto da šutira na gol poslužio je samog Bruna Fernandeša, koji je gurnuo loptu u mrežu. Kapiten Portugalije je sedmom asistencijom postao najbolji asistent u istoriji Evropskih prvenstava pošto je prestigao Čeha Karela Poborskog,

Portugalija je prva sa 6 bodova, Turska ima 3, Češka i Gruzija po 1 bod.