RADNIČKI PORAŽEN U FINIŠU UTAKMICE

(10.4.2023) – Rukometaši Radničkog su u susretu 23. kola Arkus lige pretrpeli poraz na svom terenu od ekipe Metaloplastike Elixir rezultatom 25:28, poluvreme 17:15 i tako nisu uspeli da im se revanširaju za poraz u jesenjem delu šampionata. Kragujevčani se trenutno nalaze na sedmom mestu sa 24 boda.

Dueli večerašnjih rivala su oduvek obilovali sjajnom, atraktivnom igrom i velikom dozom neizvesnosti na zadovoljstvo ljubitelja rukometa. Kragujevački crveni su u ovaj meč ušli znatno oslablljeni, lišeni pomoći najboljeg strelca Arkus lige Miloša Barudžića, kao i čuvara mreže Ognjena Jovanovića, ali čvrsto rešeni da pokažu zube renomiranom protivniku i osvoje nove bodove. Na samom startu utakmice gosti su stekli početno vođstvo koje je u 8. minutu iznosilo 3:5, a zatim i 4:6. U tim trenucima domaćin ulazi u veliku seriju i odličnom igrom dolazi do plus 3 (9:6,
16.min), što je nateralo stručni štab Šapčana da zatraži minut odmora. Predah im je dao krila da uzvrate istovetno i u 21. minutu povedu rezultatom 9:11. Rolerkoster na parketu SBB hale Jezero se nastavio kada domaćin uzvraća takođe serijom 5:0 i dolazi do 14:11 u 25. minutu. Uspeli su Gostujući rukometaši da se priberu, smanje prednost, ali se na 10-minutni odmor otišlo vođstvom Radničkog 17:15.

Na startu drugog dela igre, domaćin je održavao konstantnu prednost od jednog do dva gola prednosti i čini se držao konce utakmice u svojim rukama. No, širi roster i duža klupa gostiju je počela da daje rezultata od početka 40. minuta, kada ekipe ulaze u rezultatski egal. Sjajno je u tim trenucima branio veteran na golu Radničkog Dejan Zlatanović, koji je do kraja izbrojao 15 odbrana i time sprečio Metaloplastiku da okrene ćurak na svoju vodenicu. Pri rezultatu 25:25 u 53. minutu Kragujevčane je u nameri da povedu sprečio golman gostiju Arsić, koji je sa par odbranjenih zicera ulio sigurnost u svoju ekipu, koja je do kraja utakmice postigla 3 gola i rešila susret u svoju korist konačnim rezultatom 25:28.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Stefan Stanojev i Boško Stanisavljević sa po 5 pogodaka, dok je kod Šapčana najubojitiji bio Branko Kankaraš sa 6 postignutih golova.

IZVOR/FOTO: SPD RADNIČKI