RASPLET GRUPE F-HRVATSKA SLAVI LUKAKUA, MAROKO RUTINSKI SA KANADOM

Hrvatska i Belgija odigrali su poslednje kolo grupne faze Svetskog prvenstva. Konačni rezultat meča bio je 0:0 čime su Hrvati obezbedili plasman u osminu finala, dok će Belgijanci pakovati kofere!

Fudbaleri Zlatka Dalića upisali su drugi remi na Mundijalu.

Ipak, ovaj bod bio je dovoljan za nastavak takmičenja, dok je za Belgiju Mundijal završen.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imali su Belgijanci preko Karaska u 11. minutu, kada je krilo Atletiko Madrida uputilo snažan udarac ka golu rivala, ali je golman sjajno intervenisao.

Nizali su se u nastavku dobri napadi obe ekipe, ali nedostajalo je koncentracije u završnici istih.

Hrvatska je imala dosuđen penal u 17. minutu, ali je nakon pregladanja VAR snimka sudija odlučio da isti poništi usled ofsajda koji je prethodio prekršaju.

Do kraja prvog poluvremena nismo videli puno i rezultat je ostao nepromenjen.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku Hrvatske.

Raspoložen za igru bio je Kovačić koji je u dva navrata ozbiljno pripretio golu Belgije, ali je Kurtoa bio neumoljiv. Nekoliko minuta kasnije pripretio je i Modrić, ali je golman Reala pokazao zašto je jedan od najboljih na svojoj poziciji u svetu.

Usledio je mini-šou Lukakua koji je imao dve sjajne prilike da dovede Belgiju u vođstvo.

Karasko je u 61. minutu nakon sjajnog solo prodora izašao u situaciju jedan na jedan, ali je golman Hrvatske izašao kao pobednik. Međutim, odbitak je došao do Lukakua koji je na prazan gol pogodio stativu.

Samo dva minuta nakon ove propuštene prilike napadač Intera je glavom iz neposredne blizine promašio čitav gol.

Ovo je nateralo Hrvate na oprez, te je ekipa Zlatka Dalića ponovo usporila tempo meča i čuvala posed.

Od 80. minuta Belgija je krenula na sve ili ništa. U više navrata pretili su Belgijanci preko Lukakua koga danas baš nije hteo gol. Promašio je gorostasni napadač u 86. minutu ceo gol sa peterca.

Potpuni tragičar bio je Lukaku koji je ponovo imao praznu mrežu, ali nije uspeo da primiri loptu i golman Hrvatske je pravovremeno reagovao i otklonio opasnost!

Maroko je pobedom nad Kanadom od 2:1 overio plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva.

Od samog početka Kanađani su bili u zaostatku.

Zijeh je nakon samo četiri minuta igre postigao gol za vođstvo svoje ekipe nakon katastrofalne greške Milana Borjana.

Ovo je bio samo okidač za Maroko da krene sa napadima, što se i desilo u nastavku igre.

U 23. minutu igre El-Nejsri duplirao je prednost Marokanaca nakon što je u kaznenom prostoru uspeo da pronađe prostor za šut i savlada Borjana.

Pogledala je sreća Kanadu pred kraj prvog dela igre kada je štoper Maroka zakačio loptu i tako prevario svog golmana za 2:1!

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme ovog susreta.

U nastavku Maroko je rutinski kontrolisao tempo meča.

Mogla je Kanada da iznenadi u 74. minutu kada je Hačinson bio najviši u skoku nakon kornera i uputio udarac glavom, golman je dobro intervenisao, a odbitak je pokupio Džonston koji je poslao loptu preko prečke.

Usporio je Maroko tempo meča u potpunosti do kraja susreta i sačuvao rezultat čime je sa prvog mesta izborio plasman u osminu finala.

TEKST: MERIDIAN SPORT