ŠOK U GRUPI E-JAPAN PREOKRENUO PROTIV ŠPANIJE, KOSTARIKA NAMUČILA NEMCE

Španija je propustila priliku da sa prvog mesta izbori plasman u nokaut fazu Mundijala porazom od Japana rezultatom 2:1!

Fudbaleri Luisa Enrikea umalo su napravili koban kiks.

Tokom celog prvog poluvremena dominirala je “Crvena furija”. Izgledalo je kao da će biti pitanje samo konačnog rezultata i da je pobednik već poznat.

Aspilikueta je pronašao Moratu koji je bio najviši u skoku za vođstvo Španije od 1:0 u 11. minutu meča.

Imao je Japan svoje prilike tokom prvog poluvremena, ali ih nije iskoristio.

Drugo poluvreme donelo je totalni obrt!

Ekspresno je Japan izjednačio golom Doana koji je snažnim udarcem savladao Simona u 48. minutu!

Samo tri minuta kasnije bili smo svedoci potpunog preokreta. Mitoma je stigao loptu u poslednjoj sekundi da ne izađe u gol aut i poslao je ka Tanaki koji je sproveo loptu glavom u mrežu za 2:1!

Do kraja meča videli smo pravu fudbalsku borbu.

Mogli su Španci u završnici da izjednače, ali odličan je bio golman Japana i meč je završen pobedom Japanaca od 2:1 čime su izborili prvo mesto u grupi.

Nemačka je u pravoj drami savladala Kostariku sa 4:2 i tako ostala bez nokaut faze drugo Svetsko prvenstvo uzastopno!

Silovito su krenuli “Panceri” od samog starta.

Musijala je propustio prvu priliku na meču u uvodnim minutima meča, ali je to sve ispravio Gnabri.

Već u 10. minutu Nemci su poveli golom brzonogog igrača Bajerna na asistenciju Rauma!

U nastavku igre nizale su se šanse Gorecke, Musiale i Gnabrija, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme je baš kao na meču Španije i Japana donelo totalni preokret.

Izjednačenje je stiglo u 58. minutu kada je Tejeda naleteo na odbitak i savladao Nojera za 1:1!

Samo nekoliko minuta kasnije Kostarika je potpuno preokrenula tok meča. Vargas je bio najspretniji u šesnaestercu Nemačke i poslao loptu mrežu za 2:1 i eksploziju na stadionu.

Ovo je bio okidač za Nemačku koja je još dodala gas i konačno uspela da dođe do izjednačenja nakon velike muke.

Na pravom mestu se našao Haverc u 73. minutu i savladao Navasa za 2:2!

Do kraja meča bilo je puno uzbuđenja.

Haverc je ponovo bio strelac u 85. minutu na asistenciju Gnabrija, a konačan rezultat postavio je Fjulkrug u završnim minutima meča za 4:2!

Mogao je isti igrač da popravi rezultat, ali je njegov udarac preleteo preko prečke.

Ovo nije bilo dovoljno Nemcima koji su na kraju završili kao treće plasirani i tako drugo Svetsko prvenstvo uzastopno završili u grupnoj fazi.

TEKST: MERIDIAN SPORT