REAL I MANČESTER SITI ODIGRALI NEREŠENO POSTIGAVŠI DVA FANTASTIČNA GOLA

(9.5.2023) – Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona – 1:1.

Posle svega viđenog, može se reći da je ovaj rezultat i najrealniji, te će se sve odlučivati u Engleskoj.

Bolje su gosti izgledali u prvom delu prvog poluvremena, pretili su Kurtoi, ali su posle toga naprasno stali. Istakli su se svojim šansama Haland i De Brujne, ali nisu uspevali da nađu put do mreže.

Trgao se Real i zapretio posle ukradene lopte Vinisijusa. Prošao je Brazilac po lveoj strani, uputio je loptu na peterac, a Dijaš je u poslednjem momentu intervenisao ispred Benzeme.

Desetak minuta nakon toga usledio je prvi gol na meču. Kamavinga je sjajno izneo loptu uz pomoć Modrića, proigrao je Vinisijusa, koji je prihvatio loptu i raspalio po njoj sa 20 metara i ona je završila u mreži.

Jeste Siti pao što se tiče ritma, ali veliki timovi imaju jaku psihu.

Hteo je Real da duplira prednost, krenuo je napred sa više igrača, ali je stigla kazna. Kamavinga je pogrešio u pasu, Rodri je presekao loptu, brzo se razvila akcija u kojoj je Gundogan ostavio povratnu loptu De Brujneu, a on snažnim udarcem po zemlji je šalje u mrežu.

Nakon toga su oba tima zaigrala oprezno, nije bilo previše izleta, očigledno svesni da će poslednju reč o finalisti dati u sredu u Engleskoj na “Etihadu”.