REAL OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA

(1.6.2024) – Real je šampion Evrope! U finalnoj utakmici odigranoj u Londonu madridski tim je savladao Borusiju iz Dortmunda 2:0 i rekordni 15. put se domogao prestižnog trofeja Lige šampiona.

Nemci su dominirali u prvom poluvremenu, igrali su sjajno i posebno Karim Adejemi nije iskoristio svoje šanse.

U drugom poluvremenu puleni Karla Anćelotija su mirnom i strpljivom igrom došli do pobede.

Poražavajuća okolnost za Milionere je da su prvi gol primili posle prekida, a strelac glavom bio je Dani Karvahal, omaleni defanzivac, visok svega 172 centimetra. Korner je izveo Toni Kros.

I Kurtoa i Kobel su dobro branili, ali posle traljavog šuta Vinisijusa u završnici meča Real je poveo 2:0 i bio je to kraj, posebno kada je u 89. minutu Filkrugov gol poništen zbog ofsajda.

Četitke Borusiji na dobroj igri i posebno Realu na novoj tituli. Španci su sa Anćelotijem najozbiljnija, najlukavija i najsrećnija ekipa u Evropi.