REMI SLABE UTEHE ZA KRAJ KVALIFIKACIJA

(26.03.2024) – Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije, uzrasta do 19 godina, neslavno je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Momci selektora Radovana Krivokapića završili su na poslednjem mestu kvalifikacione grupe četiri, iza Danske, koja se jedina kvalifikovala, zatim Portugala i Grčke.

Upravo je Grčka bila poslednji rival kvalifikacija, a meč na gostovanju Grcima završen je 3:3 (0:1). Utakmica je bila zanimljiva i puna preokreta, a Srbija pogotkom Serafimovića, vć u trećem minutu, do poluvremena ima prednost od jednog gola. Kada je Jovan Šljivić povisio na 2:0 činilo se da je pobeda utehe na pomolu. Domaćini se ipak budei golovima Aleksijua i Gitersosa, u 59. i 72. minutu, stižu do izjednačenja. Grci su bili naromak pobede potpunim preokretom, jer je ponovo Aleksiju postigao gol u 78. minutu za 3:2. Ipak, naši omladinci drugim pogotkom Šljivića u 88. minuta stižu do prvog, ali i jedinog boda u grupi, u kvalifikacijama za zaborav,