REVANŠ ČUKARIČKOG KOLUBARI I OSVOJEN BOD RADNIKA U NOVOM SADU

(24.2.2023) – Fudbaleri Čukaričkog savladali su Kolubaru rezultatom 3:0 u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Mučila se ekipa sa Banovog brda, ali joj je posao bio olakšan, pošto je Slobodan Simović još u prvom poluvremenu zaradio direktno isključenje.

Lučić je u 60. minutu izdriblao odbranu gostiju u kaznenom prostoru, a efikasni Tomović postigao već treći prolećni gol.

Badamosi nije prekinuo post koji traje od septembra, ali je zato povratniku Luka Stojanović posle centaršuta Stojanovića uspeo da savlada Popovića.

Tačku na pobedu Čuke od 3:0 i revanš za poraz u prvom delu stavio je Đorđe Ivanović u 83. minutu.

Fudbaleri Vojvodine i Radnika su remizirali rezultatom 1:1.

Gosti sa juga Srbije su već u trećem minutu došli do prednosti. Makarić je ukrao loptu Traoreu, proigrao je Danoskog na drugoj stativi, a njemu nije bilo teško da pogodi mrežu.

Krenula je Vojvodina po izjednačenje i do njega je stigla u 19. minutu. Intervenisao je Oraščanin posle kornera, ali je loptu odbio do Malbašića, koji je glavom gađao drugu stativu, a na nju je naleteo Čumić i poravnao je rezultat.

U 88. minutu je Milošević imao sjajnu šansu, ali je pogodak sprečio Stojanović u poslednjem trenutku.

Minut posle toga, penal za Vojvodinu. Miloševića je oborio Bondarenko, odgovornost je preuzeo Nikola Čumić, Šutirao je po sredini gola, a njegov udarac je zaustavio nogom Ranđelović i doneo važan bod svom timu u borbi za opstanak.