RUKOMETAŠICE CRVENE ZVEZDE U FINALU KUPA POBEDILE ŽELEZNIČAR POSLE SEDMERACA

(25.2.2024) – Utakmica za pamćenje u prepunom Sportskom centru Inđija. Srbija je dobila osvajača Kupa za 2024. godinu, Crvena zvezda savladala je Železničar posle boljeg izvođenja sedmeraca.

Od starta su Železničar i Zvezda pokazali da publika može očekivati spektakl. Prvo poluvreme bile su gotovo izjednačene i nisu dozvoljavale jedne drugima da naprave značajniju rezultatsku razliku, te su na pauzu otišle pri rezultatu 12:12.

Drugi period igrę dodo je znatno veće uzbuđenje. Najpre su dobru seriju imale domaće, briljirala je Jovana Vasiljković na golu Železničara, dok je u napadu svoju rolu, uz Dunju Tabak, imala Una Obrenović.

Kontolisale su rukometašice Želje igru sve do sredine poluvremena, ali je Stamenić kapitenski podigla svoju ekipu, erergijom, ali i golovima. Naterala je srpska reprezentativka protivničkog trenera i da zatraži tajm-aut pri rezultatu 22:20, ali kratka pauza nije urodila plodom. Sara Garović je u 55. minutu crveno-belima donela izjednačenje.

Usledila je rezultatska klackalica, Zvezda je imala priliku u završnici da postigne pogodak za pobedu, ali je lopta ušla u gol posle isteka vremena, te su usledili produžeci.

Odigrale su fantastično obe ekipe, na semaforu je po isteku regularnih 60 minuta stajalo 26:26, a po isteku nadoknade 28:28. Sigurnije u izvođenju penala bile su rukometašice beogradskog tima i sa 32:30 podigle prvi pehar u klupskoj istoriji.

Za igračicu utakmice proglašena je kapitenka crveno-belih i reprezentativka Srbije, Aleksandra Stamenić. Najefikasnija rukometašica na meču bila je Una Obrenović koja je na svoj konto upisala čak 11 golova.