SEDMI TROFEJ LIGE EVROPE ZA SEVILJU

(31.5.2023) – Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evrope i tako stigli do čak 7. trofeja ovog takmičenja.

Sevilja je nakon penala bila bolja od Rome 4:1 – (1:1, 0:1).

Roma je vodila 1:0 golom Dibale (34. minut), potom je u drugom delu autogol postigao Manćini (55. minut). Sudija Tejlor je svirao penal za Sevilju pa ga je uz pomoć VAR-a poništio, a propustio je da dosudi jedanaesterac za Romu.

Potom su usledili produžeci, pa penali u kojima su igrači Sevilje bili sigurniji, preciziniji i na kraju osvojili trofej.

Za tim iz Španije strelci u penal seriji su bili Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gonzalo Monsijel.

Za Rimljane je bio precizan Brajan Kristante dok su jedanaesterce promašili Đanluka Manćini i Rodžer Ibanjez.

Žoze Murinjo je prvi put u karijeri poražen u finalu jednog evropskog takmičenja.

Za španski tim igrao je Gudelj dok je Dmitrović ostao na klupi, a za italijansku ekipu nastupio je Matić.