SEKUNDE DO POBEDE, BOD IPAK SLOVENCIMA

(27.10.2023) – Fudbalska selekcija Srbije, dečaci do 17 godina, gostovali su u Sloveniji, u okviru 3. kola kvalifikacija grupe IV za Evropsko prvenstvo 2024. I pored dva vođstva i bolje igre, mladi igrači Srbije na kraju su odigrali nerešeno 2:2. Da stvar bude gora i teža, Slovenija je do poravnanja stigla u poslednjim momentima utakmice, tačnije u petom minutu nadoknade! Ovaj remi srećom nema veći rezultatski značaj, jer su zahvaljujući nedavnim pobedama nad Azerbejdžanom i Luksemburgom, naši kadeti još ranije ibezbedili plasamna u elitnu rundu kvalifikacija.

Momci selektora Jovana Damjanovića poveli su već u 3. minutu pogotkom Uroša Đorđevića. Kadeti iz “dežele” izjednačuju u 20. minutu preko Davida Pejičića i to je bio konačan rezultat prvog dela igra. I u nastavku meča naši dečaci su bili konkretniji i opasniji, pa je nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca Bogdan Kostić doneo novu prednost u 82. minutu. I kada su svi čekali poslednji zvižduk arbitra Derevinskog, igrači Slovenije, nominalni domaćini na terenu centra FSS u Staoj Pazovi, gde su igrani svi mečevi ove runde kvalifikacija, stižu do izjednačenja. Pogodak za konačnih 2:2 postiže rezervista Sven Šunta.

Damjanović i njegovi momci će izvući svakako pouke iz ovog remija, uoči nastavka kvalifikacija u elitnoj grupi, koje slede početkom 2024. godine.