SERGEJ I MITAR DRŽE AL HILAL NA ČELU TABELE

(7.10.2023) – Odlične partije srpskog dvojca u Saudijskoj Arabiji.

Al Hilal pobedio je Al Ahdud u gostima u devetom kolu šampionata sa 3:0, a već standardno veliku zaslugu za ovo imaju srpski reprezentativci Sergej Milinković Savić sa dva gola i Aleksandar Mitrović sa asistencijom.

Prvi gol na meču postigao je Mičel već u desetom minutu.

Kod drugog pogotka na meču učestvovao je srpski tandem. Igrao se 71. minut kada je lopta stigla do Mitrovića, on je prosledio Sergeju koji se jednim potezom oslobodio rivala i pogodio za 2:0.

Inače, Aleksandr Mitrović je dao gol, ali je isti poništen u 47. minutu zbog ofsajda.

Igrao se 81. minut kada je Al Hilalu dosuđen penal. Al Dasari je prišao lopti, njegov udarac je odbranio golman rivala, ali je Sergej bio prvi na odbitku i prosledio loptu u mrežu za 3:0.

Meč je završen 3:0 u korist Al Hilala koji se i dalje nalazi na prvom mestu tabele sa 23 boda. Al Tavun ima 22, a Al Nasr i Al Itihad po 19.