SJAJNE ASISTENCIJE JOKIĆA I MICIĆA

(10.3.2024) – Denver nastavlja sa izvrsnim partijama, a nova žrtva je Juta – 142:121.

Ekipa Majkla Melouna je došla do osmog trijumfa u poslednjih devet utakmica, a veče je obeležo Nikola Jokić sa dva dodavanja karakteristična za američki fudbal.

Denver je ceo posao rešio još u prvom poluvremenu, jer je posle 24 minuta vodio 78:44. Ipak, došlo je do opuštanja u trećoj deonici, što je Juta mogla da kazni, ali su se Nagetski trgli kada je bilo to najpotrebrnije i rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji u redovima Denvera bio je Džamal Marej sa 37 postignutih poena, a pratio ga je Nikola Jokić, koji je imao 26, uz šest skokova i osam asistencija. Od toga, dve su bile fenomenalne, pasovima preko celog terena.

Pošto nisu dobili pravu šansu u Oklahomi, Micić i Pokuševski su zajedno završili u Šarlotu, u kom pružaju dobre partije, a ovoga puta su imali svoj učinak u pobedi protiv Bruklina – 110:99.

Srpski plejmejker je došao do prvog dabl-dabla u NBA ligi, pošto je za 31 minut imao učinak od 12 poena, deset asistencija i pet skokova.

Pokuševski je dobio osam minut na parketu i za to vreme je upisao sedam poena, bez promašaja.

Hornetsi su imali prednost tokom susreta, a protivnika su prelomili u drugoj deonici, koju su rešili u svoju korist sa 15 poena razlike i bez većih problema su priveli meč kraju.

Potez večeri je bila asistencija Micića za Pokuševskog, koji ju je iskoristio na sjajan način.

Ostali rezultati: Detroit – Dalas 124:142, Golden Stejt – San Antonio 113:126 i Feniks – Boston 107:117.