SLABO PRVO POLUVREME KOŠTALO PORAZA ČUKARIČKI PROTIV GENKA

(5.10.2023) – Loša igra Čukaričkog u prvih 45 minuta koštala ih je poraza protiv Genka od 2:0 u drugom kolu Lige konferencije.

Prvo poluvreme je verovatno jedno od pet najslabijih koje su Brđani odigrali od povratka u Superligu Srbije 2013. godine. Igrači su trčkarali po terenu, izgubili sve duele sa Belgijancima, bez ideje i mogućnosti da povežu dva pasa.

Ekipa Genka od starta je kontrolisala igru, držala loptu i napadala, prvenstveno po boku preko Pejntsila, koji je u 9. minutu odlično uposlio Hejnena na petercu i Belgijanci su već vodili sa 1:0.

U 20. minutu jednaesterac za goste, fauliran je u jednoj gužvi Hejnen i posle gledanja VAR-a Šveđanin Ladebek je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Pejntsil za 2:0.

Tek tada su Brđani počeli da igraju i prvu priliku imao je Vraneš, ali je na desetak metara od svog gola brži bio Kajembe.

Dobar udarac glavom Munjosa u 33. minutu zaustavio je golman Belić.

Najkorpulentniji igrač na terenu, špic Arokodare, zamalo je bio neprecizan u 40. minutu glavom i 43. minutu nogom.

Trostruku izmenu napravio je Igor Matić u poluvremenu, pa su u igru ušli Nikčevvić, Cvetković i Miladinović.

Bolja igra domaćih u nastavku. U 53. minutu Adžić je šutirao iskosa, brani Van Krombruge, da bi posle kornera probao Tošić.

Čim je počela agresivnija igra više su grešili i igrači Genka, pa je tako Tošić posle asistencija Miladinovića i Cvetkovića šutirao iskosa sa dvadesetak metara.

Sjajan udarac Cvetkovića u 72. i minut kasnije Singa neutralisao je golman Van Krombuge. Čukarčki je najzad počeo da igra i to se odmah videlo na terenu.

Egal utakmicu videli smo u nastavku, Genk praktično bez šansi, sem pokušaja Zećirija i Sadika i dvostruke odbrane Belića, a Čukarički nažalost nije uspeo da postigne bar jedan gol. A mogao je.

U narednom kolu Brđani gostuju u Firenci popularnoj Violi, koja je u drugom meču drugog kola odigrala 2:2 sa Ferencvarošom kod kuće.