ŠOKANTAN PORAZ PARTIZANA U AZERBEJDŽANU

(10.8.2023) – Fudbaleri Partizana doživeli su šokantan poraz u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Izabranici Igora Duljaja izgubili su od azerbejdžanskog vicešampiona Sabaha – 2:0 (0:0) i još jednom razočarali svoje navijače.

Delovalo je nakon uvodnih mečeva u Superligi da će Partizan imati bolju sezonu od prethodne, međutim, evropska premijera je ogolila sve probleme crno-belih.

Sabah, totalno nepoznat klub odvašnjoj javnosti očitao je čas fudbala ekipi iz Humske.

Pred nekoliko hiljada gledalaca i po veoma sparnom vremenu Partizan je retko kada napadao i realno gledajući, nije stvorio nijednu opasnu šansu pred golom protivnika.

Pokušavali su Saldanja Severina nekoliko puta, ali bez većeg uspeha.

Sa druge strane, gotovo svaki napad Sabaha bio je opasnost za crno-bele, a u životu ih je održavao samo kvalitet Aleksandra Jovanovića koji je “skinuo” nekoliko zicera timu iz Bakua.

Ipak, sve je krenulo nizbrdo od 68. minuta meča kada je sudija dosudio sporan penal za domaćina.

Severina je pomalo neoprezno startovao nad Letićem i oduzeo mu čistu loptu, međutim, napadač Sabaha je teatralno pao i sudija nije imao dileme.

Isajev je preuzeo odgovornost, međutim, sjajna reakcija Jovanovića je sačuvala mrežu Partizana, međutim, ne zadugo.

Samo minut kasnije, Letić je “opalio” po lopti sa ivice šesnaesterca i postigao efektan pogodak za 1:0.

Nisu se crno-beli ni oporavili od šoka – već je bilo 2:0.

Ponovo je Letić šutirao, lopta je zakačila Isajeva i još jednom završila u mreži za konačnih 2:0.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, Sabah je strpljivo čuvao prednost i na kraju uspeo.

Partizan za sedam dana u Humskoj čeka vraški težak posao, ali ne i nemoguć…