SPEKATKULARNA AUSTRIJA POBEDOM ZAVRŠILA NA PRVOM MESTU, REMI FRANCUSKE I POLJSKE

(25.6.2024) – Fudbaleri Austrije završili su kao prvi u grupi D, zahvaljujući trijumfu nad Holandijom u poslednjem kolu 3:2.

Austrija je ranim autogolm Malena u 6. minutu došla do prednosti. Već na samom startu drugog dela igre Holanđani stižu do izjednačenja u 46. minuta preko Kodija Gakpa. Nije se dugo čekalo na novi gol, pošto su ponovo izabranici Ralfa Rangnika došli do prednosti golom Šmida.

Novo poravnanje rezultata viđeno je u 75. minutu, a delo je Memfisa Depaja. Samo pet minuta kasnije Sabicer pogađa za 2:3 i postavlja konačan rezultat za potpuni delirijum na terenu i tribinama.

Reprezenatcije Franucske i poljske odigrali su nerešeno 1:1.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a golove su postigli Embape sa bele tačke, kao i Levandovski.

Nakon poslednjeg meča u grupi selekcija Austrije zauzela je prvo mesto, dok drugo i teće mesto zauzimaju Fracuska i Holandija. Za Poljsku je učešće ne EP završeno.