SRBIJA ISPUSTILA POBEDU PROTIV GRČKE

(24.2.2023) – Srbija će na overu plasmana za Mundobasket morati da sačeka duel sa Velikom Britanijom, pošto je danas poražena od Grčke u Atini nakon produžetka rezultatom 97:92.

Košarkaši Svetislava Pešića nisu opravdali ulogu favorita na ovom meču.

Stidljivo su obe ekipe ušle u meč, ali je Srbija sigurnom igrom uspela da ostvari plus sedam nakon prve deonice.

Raspucala se Grčka početkom drugog kvratala preko Moraitisa i Muratosa, da bi ulaskom Jovića i Milutinova na parket razlika ponovo bila osetnija. Tačku na odlično prvo poluvreme stavio je Simanić trojkom u poslednjim sekundama čime su “Orlovi” na odmor otišli sa plus devet 39:30.

Tokom treće deonice naša reprezentacija delovala je dosta sigurno.

U poslednjoj sekundi ovog kvartala Moraitis je pogodio trojku sa gotovo čitavog terena čime je doneo Grcima minus sedam pred ulazak u odlučujuću poslednju četvrtinu koju su Grci odigrali odlično i domaćin je po prvi put došao u prednost na četiri minuta do kraja meča.

Igralo se koš za koš do kraja utakmice. Srbija je pri rezultatu 80:80 propustila priliku da u poslednjem napadu reši pitanje pobednika i meč je ušao u produžetak gde smo videli veliku nervozu na obe strane i veliki broj izgubljenih lopti. Rogalopulos je bio maksimalno raspoložen u dodatnih pet minuta i vezao dve trojke za veliki plus Grčke. Međutim, drama je ostala do samog kraja. Davidovac je pogodio trojku za minus jedan, ali je posle sumnjivog nesportskog faula Jaramaza domaćin slavio rezultatom 97:92.