SRBIJA POBEDILA NEZGODNU CRNU GORU U PODGORICI

(27.3.2023) – U utakmici 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine, u Podgorici su se u okviru grupe G sastale reprezentacije Crne Gore i Srbije. Srbija je golovima Dušana Vlahovića pobedila rezultatom 2:0.

Ovo je bio drugi susret u Evropskim takmičenjima ove dve selekcije posle duela u Ligi Nacija 2018. godine kada je Srbija pobedila u Podgorici sa 2:0 i u Beogradu sa 2:1.

U prvom kolu Crna Gora je savladala Bugarsku u Sofiji a Srbija Litvaniju u Beogradu.

Atmosfera pre utakmice je bila sportska i korektna. Tražila se karta više i zaista veliko interesovanje je bilo za ovaj meč.

Kiša je padala u Podgorici tokom čitavog dana uz jak vetar.

Kada je reč o sastavima timova selektor Stojković je izvršio mnogo promena u odnosu na meč sa Litvanijom.

Na golu je bio Vanja Milinković Savić, ispred njega Pavlović, Gudelj i Milenković, u sredini Mladenović, Đuričić, Grujić, Ilić, a iza najisturenijeg Mitrovića, Sergej Milinković Savić i kapiten Dušan Tadić.

Crna Gora je igrala u formaciji 3-5-2, na golu Mijatović, u odbrani Tomašević, Savić, Vujačić, u sredini Marušić, Hakšabanović, Šćekić, Savićević i Vešović i dva napadača Krstović i Jovetić.

U 10. minutu posle nešto konkretnijeg napada usledio je prvi korner za Crnu Goru pa je u nastavku pokušao Vujačić glavom preko gola.

Reprezentacija Crne Gore je bila više na polovini Srbije u prvih 20 minuta. Imali su i tri šuta ka golu.

Na isteku 20. minuta rizična intervencija Vanje Milinkovića Savića ali nije bilo promene rezultata.

U 25. minutu, pokušaj centaršuta Strahinje Pavlovića posle kojeg lopta pogađa prečku.

U 29. minutu prvi šut ka golu Crne Gore uputio je Mitrović na asistenciju Grujića.

U 47. minutu, Dušan Tadić izvodi slobodan udarac pa u nastavku Ivan Ilić šutira preko gola.

Na kraju prvog poluvremena mogli smo da konstatujemo da ipak nismo videli ništa ozbiljnije.

U drugom poluvremenu za ekipu Srbije zaigrali su Andrija Živković i Dušan Vlahović što se ispostavilo kao pravi potez selektora Stojkovića.

U 50. minutu Vlahović šutira glavom pored gola.

U 51, minutu Krstović šutira sa 20 metara pored stative Vanje Milinković Savić.

Marušić je u 52. minutu pokušao ali samo preko gola.

Stevan Jovetić je u 57. minutu dobro šutirao ali je srpski golman sjajno odbranio udarac.

U 78. minutu, Dušan Vlahović postiže vodeći gol za Srbiju posle asistencije Mladenovića.

U 88. minutu, Camaj šutira pored srpskog gola.

I potom u 95. minutu Živković proigrava Lukića koji pronalazi Dušana Vlahovića za konačan rezultat od 2:0 za Srbiju.

U drugom večerašnjem duelu Mađarska je pobedila Bugarsku rezultatom 3:0.