SRBIJA UBEDLJIVO SAVLADALA PORTORIKO PRED ODLAZAK NA MUNDOBASKET

(16.8.2023) – Košarkaši Srbije pobedili su ubedljivo u beogradskoj Areni selekciju Portorika 110:75, u prijateljskom meču pred Mundobasket. Ekipa Svetislava Pešića imala je i više od 50 poena prednosti, u poslednjoj četvrtini debitovao je mladi Nikola Topić. Orlovi u četvrtak putuju u Kinu gde će odigrati još dve pripremne utakmice, a protivnici će biti Kina i Brazil.

Srbija je uz odlične procente šuta odigrala ovaj duel, a najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 23 poena.

Utakmica je počela brzim poenima Dobrića i odmah na drugoj strani trojkom Votersa, ipak Srbija je diktirala ritam i već posle dva minuta igre, mini serijom i četiri vezana poena Nikole Milutinova došla do vođstva, koje je konstanto uvećavala.

Pogodio je u nastavku Bogdanović prvu trojku na meču, a novu seriju Srbije je kompletirao Dobrić za 15:5.

Novu seriju Srbije od 7:0, kompletirao je Ognjen Dobrić poenima u kontri, pre toga je odličan bio Stefan Jović, koji je odradio veći deo posla. Bio je odličan u odbrani, a potom je asistirao za 15:5.

Ritam u završnici prve deonice je pomalo opao, ali odličnom timskom igrom smo održavali dvocifrenu prednost 26:13.

Najefikasniji u srpskom timu posle deset minuta je bio Dobrić sa 10 poena, dok je Stefan Jović za kojeg se na početku spekulisalo da neće biti u sastavu došao do pet asistencija, ali je imao i dva faula.

Otvorio je Avramović drugu četvrtinu trojkom, pa zakucao Petrušev na sjajnu asistenciju Gudurića za 31:14, nešto kasnije i Milutinov, pa Petrušev sa linije penala za „plus 21“ – 38:17. Vezao je Bogdanović dve trojke, pa poentirao i raspoloženi Dobrić za 48:21 u 17. minutu. Srbija je na poluvreme otišla sa velikih 65:25.

I treći period igre počeo je u istom ritmu. Srbija je potpuno dominirala, posle trojke Stefana Jovića bilo je 84:33, pa je Bogdan pogodio za 87:35. Usledila je mini serija Portorikanaca 8:0 kojom su smanjili na 43:87, a na isteku 30. minuta – 89:46.

Poslednja četvrtina donela je nove atraktivne poteze naših igrača koje je sjajno ispunjena Štark Arena ispratila sa oduševljenjem. Selektor Pešić dao je šansu svim igračima, pa je za seniorsku reprezentaciju debitovao i mladi Nikola Topić. Srbija je rutinski održavala ogromnu prednost i privela meč kraju uz snažne aplauze i veliku podršku sa tribina pred put na Svetsko prvenstvo.

IZVOR: MERIDIAN SPORT/KOŠARKAŠKI SAVEZ SRBIJE