DUŠAN LAJOVIĆ POBEDIO SINERA U SINSINATIJU

(16.8.2023) – Srpski teniser Dušan Lajović eliminisao je Janika Sinera sa Mastersa u Sinsinatiju.

Naš predstavnik je od Italijana, šestog igrača sveta, bolji bio rezultatom 6:4, 7:6 (4), posle dva časa i pet minuta igre.

Lajović je tako nastavio pobednički niz, u kvalifikacijama je pobedio Rinkija Hidžikatu i Džejsona Kublera, da bi na startu glavnog žreba eliminisao Fransiska Serundola.

Nisu mu davane velike šanse da može da naudi momku koji je pre nekoliko dana podigao trofej u Torontu.

Lajović je prvi zadao udarac u ovom meču, iskoristio prvu brejk loptu u sedmom gemu i rutinski priveo prvi set kraju.

U ranoj fazi drugog perioda suočavao se sa sedam brejk lopti, odoleo je, da bi onda u maratonskom devetom gemu propustio i sam tri brejk šanse.

Siner je poveo sa 2:0 u taj-brejku, delovalo je da će Duci ispustiti veliki skalp, međutim, serijom poena kada je to bilo najpotrebnije uspeo je da slomi rivala.

Naredni protivnik biće mu Amerikanac Tejlor Fric, koji je bio bolji od Lorenca Sonega sa 6:4, 7:6 (1).