SRCEM I ŽELJOM POBEĐEN BAJERN!

(2.11.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet konačno su stigli do druge ovosezonske pobede u Evroligi. Beogradski tim bio je prilično nervozan tokom celog meča, dosta toga nije išlo od ruke crveno- belima, bilo je dosta promašenih zicera, mnogo promašenih šuteva za tri poena, dosta problema sa skokom u odbrani, ali jedno nije nedostajalo- veliko srce! To srce i velika želja bili su ključ trijumfa nad Bajernom, prvog za trenera Sferopulosa od dolaska na klupu ekipe sa Malog Kalemegdana.

Zanimljiv je bio početak utakmice, gde nijedna ekipa nije uspela da poentira puna tri minutu. Dobrano su se ispromašivali svi, a do prvog vođstva stigla je Crvena zvezda Meridianbet. Svetle tačke u redovima Bavaraca bili su Edvards i Serž Ibaka, koji su na kraju prve deonice postigli čak 16 od 19 poena svoje ekipe. S druge strane jedini baš raspolozen za igru bio je Milo Teodosić, pa je domaći tim nekako stigao do 12 poena posle prvog perioda igre.

Mini serije karakterisale su veći deo druge četvrtine. S početka je Davidovac trojkom uz dva poena Teofosića smanji zaostatak na samo dva poena, ali je onda Bajern napravio seriju 8:0. Teodosić trojkom ponovo vraća crveno- bele u igru, a Štark arena “eksplodira” kada je nekadašnji kapiten reprezentacije bacio “alej up” za poene Mitrovića. Usledio je minut odmora za Pabla LAsa, posle kojeg su se Nemci trgnuli i ponovo napravili mini seriju za 35:26, dok se Crvena zvezda Meridianbet mučila da pogodi čak i slobodna bacanja. Šabaz Nejpir nikako nije ličio na sebe, a onda su Gedraitis, Tobi, Bolomboj mašili čak i polaganja koja je teže bilo promašiti no ubaciti. Ipak, Bavarci nisu to iskoristili na najbolji način, naš tim je požrtvovano i energično igrao odbranu, pa je Bajern na poluvremenu imao prednost od svega dva poena, 35:33, i to pošto je Hanga uz zvuk sirene pogodio za tri poena.

Puna Štark arena je očekivala da konačno krenu domaći igrači, ali su umesto toga dobili seriju Bajerna od 8:0 i prvi put dvocifrenu prednost gostiju od 10 poena, a ubrzo je stigla i do maksimalnih 13. Trgli su se domaći igrači i postigli pet vezanih poena, ali je tu mini seriju presekao minutom odmora iskisni španski lisac, Pablo Laso. U nastavku Crvena zvezda Meridianbet pravi seriju 8:3, pa na odmor posle trećeg prerioda odlazi s prihvatljivim minusom- 59:56 u korist gostiju.

Početak poslednje deonice donosi poene Gedraitisa uz dodatno bacanje, koje Litvanac koristi, za izjednačenje. Igrali su domaći kao u transu, Mitrović i Jgo dos Santos pogađaju za osetnije vođstvo od 65:60. S druge strane, Bavarci nisu moglu ništa da ubace, ali… Ponovo se nervoza uvukla u redove crveno- belih, opet je bilo nekih nerezonskih šuteva, pa je Bajerno stigao ubrzo do 68:68, i to trojkom Bolmara. Bio je to 12. poen Argentinca, koji je držao nemački tim u igri.

Kada je Teodosić pogodio samo jedno bacanje, svi u Štark areni su se uhvatili za glavu. Ipak, domaći tim se još jednom odbranio, a onda je usledio ključni detalj- u smiraj napada Jago dos Santos se namestio i sa osam metara ubacio trojku! Ako je neko zaslužio da bude junak, to je onda svakako Brazilac. Naravno, uz Miloša Teodosića, koji je igra kao u najboljim danima, pun želje i elana!

Tako je Crvena zvezda Meridianbet uprkos lošem šutu (35/19 za dva, odnosno 29/7 za tri) stigla do druge pobede, pa je sada na skoru 2- 4. Najefikasniji u domaćem timu bio je Teodosića sa 16 poena, Mitrović i Nejpir postižu po 11, dos Sntos i Bolomboj ubacuju po osam, Tobi sedam, Davidovac i Gedraitis dodaju po pet, a Hanga ostaje na onoj bitnoj trojci pred poluvreme.

U redovima Bajerna nabolji je bio Edvards sa 16, Bolmaro i Bonga ubacuju po 12, a Ibaka 10 poena, dok su svi ostali bili na pet i manje poena.