SRPSKI U19 KOŠARKAŠI POSLE EGIPTA DOBILI I BRAZIL

(25.6.202) – Srbija je u drugom meču grupe C savladala Brazil rezultatom 74:72 čime je osigurala učešće u nokaut fazi Svetskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Rezervisano su izabranici Vladimira Đokića ušli u ovaj meč pa su preko raspoloženog Đokovića uspevali da održe rezultatski priključak, a na kraju prvog kvartala Borovićanin je postigao poene sa zvukom sirene za minus jedan pred ulazak u naredni period igre – 22:21.

Tokom drugog kvartala razigrao se lider ove generacije, Ilija Milijašević koji je imao jako bitnu rolu u završnici prvog poluvremena, kada je u dva navrata preuzeo odgovornost i iz igre jedan na jedan postigao dve trojke te nam doneo prednost – 42:37 .

Početkom treće četvrtine igralo se veoma čvrsto na obe strane. Veliki broj ličnih grešaka bio je prisutan na obe strane uz slabiju realizaciju šuta iz igre pa su Brazilci smanjili na 53:51.

Srbija je sa plus dva ušla u odlučujući period igre. Međutim, ubrzo je Brazil uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Nakon tajm-auta Vladimira Đokića Srbija je zaigrala angažovanije u napadu i imali smo pred sobom pravu rezultatsku klackalicu. Đapa i Radaković su sa dve vezane trojke uspeli da povrate vođstvo u svoju korist. Baš kao i pred kraj prvog poluvremena odgovornost je preuzeo Milijašević koji je pogodio jako bitnu trojku na minut i po, da bi potom Milenković nakon ukradene lopte bio polovičan sa linije penala i doneo plus dva Srbiji na nešto više od minut do kraja duela.

Odlučujuće poene doneo je Borovićanin na 42 sekunde do kraja meča, kada je nakon prodora pogodio koš uz faul,

Nakon polovičnog učinka Milijaševića sa linije penala na šest sekundi do kraja Brazil je na drugoj strani imao šut za pobedu, ali je Kalderon promašio i Srbija je upisala novu pobedu.

Srbiju su do pobede predvodili Milijašević sa 21 poenom i devet asistencija, 15 je dodao Borovićanin uz sedam skokova, dok je Đoković meč završio sa 14 poena i osam skokova.

Srbija je nakon ove pobede zauzela prvo mesto u grupi sa dve pobede iz dva meča i po svemu sudeći obezbedila povoljniju poziciju pred početak nokaut faze. Naredni meč izabranici Vladimira Đokića igraće protiv Japana u utorak sa početkom od 20:00.