STUDENTSKI CENTAR NAPRAVIO SENZACIJU I POBEDIO PARTIZAN U BEOGRADU

(15.5.2023) – Partizan je pred svojim navijačima dočekao SC Derbi u okviru prve utakmice četvrtfinalne serije ABA lige i bio poražen rezultatom 84:83.

Loše je ušao Partizan u meč. Ovaj poklon iskoristili su gosti koju su serijom Slavkovića početkom prve deonice uspeli da ostvare osetnu prednost. U nastavku prve deonice crno-bele su vukli Madar i Ledej, ali to nije bilo dovoljno da se napravi preokret, pa su gosti za plus pet ušli u drugi kvartal.

Druga deonica počela je identično kao i prva – boljim otvaranjem gostiju. Na raspucanog Slavkovića i Ivšića raspucao se i Tasić. Međutim, sredinom ovog perioda igre svoj ritam pronašao je Panter koji je uz pomoć Ledeja i Lesora uspeo da preokrene rezultat u korist Partizana.

Nije ovo bilo dovoljno da crno-beli sa prednošću odu na pauzu pošto je u poslednjim sekundama poluvremena Ivišić prikucavanjem obezbedio svom timu plus jedan pred početak treće deonice.

Treći kvartal počeo je kao i svi prethodni – boljim startom SC Derbija. Bek gostiju Flečer Megi bio je najzaslužniji za vođstvo svoje ekipe tokom većeg dela ovog perioda igre.

Ulaskom Nanelija Partizan je dobio na energiji i u završnim minutima treće četvrtine ponovo priđe na minus jedan pred odlučujući period igre.

Konačno je proradio Egzum početkom poslednjeg perioda i sa sedam vezanih poena otvorio poslednju deonicu za prednost domaćih nakon dužeg vremena.

Nakon Egzuma svoj ritam pronašao je Trifunović koji je bio najzaslužniji za plus sedam. Međutim , ponovo je SC Derbi na pogon Megija i Ivišića uspeo da priđe na minus dva.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u napadu Ivišić je poenima uz faul doneo egal svom timu, da bi sa linije penala postavio ispostaviće se konačan rezultat i verovatno najveće iznenađenje ove sezone u ABA ligi.

Najefikasniji kod pobednika bili su Ivišić sa 22 poena i 13 skokova, Megi je dodao 16, dok je Slavković brojao do 11.

U poraženoj ekipi zapažene role imali su Ledej sa 20 poena i pet skokova, Panter je upisao 14 uz pet asistencija, Lesor je dodao 12 uz pet skokova, dok su Madar i Trifunović postigli 11 odnosno deset poena.

Podsetimo, naredni meč između ove dve ekipe na programu je za tri dana kada će domaćin susreta biti SC Derbi.