SUBOTIČANI POBEDILI ZVEZDU U TAJ-BREKU

(12.10.2023) – Spartak iz Subotice pobedio je na gostovanju Crvenu zvezdu rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:17, 25:19, 17:25, 15:11. Posle velike borbe, Crvena zvezda je jedva osvojila prvi set i pored velike prednost koju je imala tokom celog prvog perioda.

Spartak iz Subotice je odmah uzvratio i preokrenuo rezultat, ali je Zvezda zaigrala sjajno u četvrtom setu, vodila sa 5:1 i 13:5 i meča uvela u peti, odlučujući set.

Spartak sa tri vezana poena dolazi do osetne prednosti. Crvena zvezda se vratila u igru, kada je u mini serijama stigla do izjednačenja. Igrao se poen za poen do 10:10 kada je usledila serija Spartaka od tri vezana poena i meč je bio rešen.

Najbolji akter meča bio je Džejlen Džasper sa 41. poenom. Odlični Amerikac (24, 201 cm) pokazuje na startu sezone da će biti ozbiljno pojačanje za subotički tim.

poraženom sastavu istakli su se Nikolić sa 24 i Žugić sa 23 poena.