SUVIŠE GREŠAKA ĐOKOVIĆA ZA PORAZ U POLUFINALU AUSTRALIJE

(26.1.2024) – Novak Đoković prvi put u svojoj karijeri nije uspeo da pobedi u polufinalu Australijan opena. Posle deset trijumfa u borbi za finale, zatim i deset titula, srpski teniser je izgubio od Janika Sinera, koji je slavio sa 3:1, po setovima 6:1, 6:2, 6:7 i 6:3.

Svaka čast Italijanu, ali Novak je sam izgubio ovaj susret.

Prva dva seta su trajala 36 i 39 minuta i oba je Siner dobio ubedljivo sa 6:1 i 6:2.

U trećem setu se igralo gem za gem da bi naš as pobedio u taj-brejku sa 8:6 i smanjio na 2:1.

I pored toga što se videlo da Novak pravi neuobičajeno veliki broj grešaka očekivalo se da će jednom kontrolisanom igrom ostati u meču. Poeni su generalno bili kratki, Đoković se izvukao kod o:1, ali je kod 1:2 vodio 40:0 i kada mu je jednu skraćenu loptu Siner sjajno vratio, kao da je pao i dozvolio je da rezultat ode na 1:3. Do kraja je Siner osvajao svoj servis i rešio je susret sa 6:3. Imao je Novak i tu svoje šanse, ali danas jednostavno nije igrao na svom nivou pa je odlični Italijan zasluženo pobedio.

Prava drama viđena je u drugom polufinalu. Zverev je vodio protiv Medvedeva 2:0 (7:5, 6:3), da bi Rus iz Rusije pokazao mentalnu snagu i dobio dva puta po 7:6 (7:4, 7:5) i u petom setu trijumfovao sa 6:3 za konačnih 3:2.