ZVEZDIN FIJASKO U BERLINU

(25.1.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet upisali su novi poraz u Evroligi od Albe u Berlinu (89:80), utakmici 23. kola.

Sam početak utakmice nije doneo velikih uzbuđenja, pošto se prva deonica igrala koš za koš, da bi Alba nakon prve četvrtine imala dva poena prednosti. Bolomboj, Jago i Gedraitis su držali crveno- bele u igri.

Početak druge deonice počelo je kardinalano po tim i samog Joanisa Sferopulosa koji je zaradio tehničku. U tim trenucima predstavnik Srbije je bio u blagom minusu, ali u igri je održavao Džavonte Smart napravivši seriju od šest poena. Domaći su ubrzo prekinuli seriju crveno- belih i malo po malo se rezultatski odvajali, dok nisu stekli dvocifreno vođstvo.

Najveća prednost za “Albatrose” bila je plus 18 u finišu poluvremena, ali je Tobi uz zvuk sirene razliku spustio na donekle prihvatljivih 51:36. Energičnije je Crvena zvezda Meridianbet ušla u nastavak igre, ali je to bilo kratkog maha. Nedović je vezao pet poena, ali je ubrzo sve postalo slično kao u prve dve četvrtine što se tiče napada.

Jago je pravio početničke greške, Nedović zatim promašio oba slobodna bacanja, da bi Alba stekla maksimalnih plus 22 u tom trenutku. Adam Hanga se krajem treće i početkom poslednje deonice trudio da energijom pokrene tim, međutim, razlika je bila velika i nedostižna. Nisu se predavali izabranici Janisa Sferopulisa, propuštali su prilike i poluprilike, ali na jednocifren zaostatak nikako nisu uspevali da priđu, sve do pred završna tri minuta.

Nudila se Alba, a nadu crveno- belima vratio je Jago dos Santos, nakon čije je trojke gost prišao na samo minus pet pred završnih 120 sekundi. Crvena zvezda Meridianbet je prišla na minus pet, ali je Smart na 30 sekundi do kraja imao otvoren šut iz ćoška za tri, ali je promašio, pa je tako propala svaka šansa za eventualni povratak ili preokret.

Crvena zvezda Meridianbet je sada na skoru 9-14, dok je Alba pobegla sa dna i ima učinak 4-19 u elitnom takmičenju.