ŠVAJCARSKA OPRAVDALA ULOGU FAVORITA, KAMERUN POSUSTAO POSLE PRVOG POLUVREMENA

Švajcarska i Kamerun odigrali su prvi meč grupe G na ovom Mundijalu. Pobedu su upisali Švajcarci rezultatom 1:0 i najavili veliku borbu za nokaut fazu!

Fudbaleri Srbije ispratili su meč rivala iz grupe pred svoj debi sa Brazilom.

Bolje su meč otvorili igrači afričke selekcije.

Prvu priliku na meču imali smo u 10. minutu susreta kada je Mbuemo istrčao kontru i snažno šutirao ka golu rivala, ali je na pravom mestu bio Zomer.

Konkretni su bili igrači Kameruna i u nastavku meča. Čupo-Moting se sjajno oslobodio rivala i ostao u situaciji jedan na jedan sa golmanom, promašio je šut, ali i da je dao gol ne bi važio jer je bio u ofsajdu.

Toko Ekambi je imao dve velike šanse za pogodak. Prvo je nakon odbitka iz kaznenog prostora poslao loptu preko prečke, da bi ga kasnije Elvedi omeo u nameri da sa peterca zatrese mrežu.

Švajcarska je jedinu pravu priliku imala pred kraj prvog poluvremena kada je Akandži bio najviši nakon kornera, ali je lopta prošla tik pored stative.

Švajcarci su znatno bolje otvorili drugo poluvreme i došli do vođstva.

U 48. minutu susreta Šaćiri je pronašao Embola, koji je rutinski prosledio loptu u mrežu Kameruna za 1:0!

Uzvratili su Kamerunci preko sjajnog Čupo-Motinga, koji je bio bez adekvatne pomoći u napadu i solo akcijom umalo savladao Zomera.

Očekivano, usledio je nešto sporiji tempo meča, što se dalo i očekivati ako uzmemo u obzir da je Švajcarska čuvala prednost.

Angisa je prekinuo ovaj period, kada je nakon prekida bio najviši u skoku, da bi na drugoj strani odmah pripretili Švajcarci preko Vargasa čiji je šut odbranio Onana. Nakon kornera Angisa je u poslednjem trenutku skinuo loptu sa noge napadača Švajcarske!

Čudan potez videli smo od selektora Kameruna koji je rešio da iz igre izvede Čupo-Motinga, koji je uz Anguisu bio najbolji pojedinac svog tima tokom čitavog meča.

Mogla je Švajcarska i da duplira prednost u poslednjim trenucima meča, kada je Seferović bio u sjajnoj prilici za gol, ali ga je u poslednjoj sekundi izblokirao štoper Kameruna.

Rutinski je Švajcarska privela meč kraju i pobedom otvorila Svetsko prvenstvo.

Podsetimo, naredni meč Švajcarci će odigrati protiv Brazila, dok će Srbija na megdan Kamerunu.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT