DOBAR FUDBAL URUGVAJA I KOREJE, FALILI SAMO GOLOVI-DVE POGOĐENE STATIVE, NEKOLIKO SJAJNIH PRILIKA

Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje odigrali su svoj prvi meč na Svetskom prvenstvu u Kataru, a rezultat je bio 0:0.

Za Uruse su od starta zaigrala tri veterana sa preko 35 godina, Godin, Kaseres i Suarez.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio Urugvaj u 22. minutu, kada je Nunjez promašio loptu na svega pet metara od protivničkog gola.

Desetak minuta nakon toga uzvratili su Južnokorejanci, a u njhovim redovima obrukao se Hvong, koji je iz izgledne pozicije tukao preko prečke.

A najbliži pogotku bili su Urugvajci u 43. minutu posle prekida, kada je defanzivac Godin dobro šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu i nije bilo promene rezultata.

U drugom delu igre viđen je dobar fudbal, sa brzim tempom i čestim kontrama na obe strane, a dobru priliku za pogodak propustio je Kavani u 81. minutu kada mu je malo falilo da skrene u mrežu udarac koji je uputio Nunjez.

Ponovo su Urusi pogodili stativu, ovoga puta u 89. minutu je Valverde fantastično šutirao, ali je bio za malo neprecizan.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i utakmica je okončana bez pogodaka.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT