TADIĆ I VLAHOVIĆ DONELI SRBIJI PRVU POBEDU ZA PLASMAN NA EVROPSKO PRVENSTVO

(24.3.2023) – U prvoj utakmici kvalifikacija za EP koje se igra naredne godine, Srbija je na svom terenu pobedila Litvaniju rezultatom 2:0.

Izabranici Dragana Stojkovića su odigrali korektan meč protiv gostiju koji su imali dva zicera, ali su bili neprecizni ili je Vanja Milinković Savić dobro odbranio. u listu strelaca upisali su se Dušan Tadić u 16. i Dušan Vlahović u 53. minutu utakmice odigrane na stadionu “Rajko Mitić”.

Terenska inicijativa “Orlova” od starta meča krunisana je lepom akcijom u 16. minutu.

Tadić je započeo akciju, koju je nastavio Mitrović, on proigrao Kostića koji je utrčao iz drugog plana na levom boku i vratio povratnu u srce šesnaesterca za kapitena Srbije koji je rutinski matrao golmana Litvanije.

U nekoliko navrata, Kostić je centaršutevima uspevao da pronađe Mitrovića, koji je konstantno pretio golu Litvanaca, ali nijednom nije bio precizan.

Gosti su veliku šansu imali u 28. minutu preko Paulauskasa koji je tukao preko gola.

U nastavku je Grujić pogodio stativu u 34. minutu kada se posle kornera lopta odbila do Živkovića koji je šutirao sa nekih 20 metara, visoki vezista pokušao da promeni pravac lopte ka golu, uspeo je u tome, međutim, stativa je bila saveznik gostiju.

Drugo poluvreme počelo je sa šansama na obe strane.

Najpre je Jankauskas mogao da donese izjednačenje svom timu, ali je njegov pokušaj zaustavio Milinković Savić, da bi u 53. minutu Dušan Vlahović duplirao prednost Srbije, na pas Tadića.

Potom je poništem gol Kostiću zbog ofsajda, Stojković je pojačao odbranu i naši su održali ovaj rezultat do kraja.

U drugoj utakmici Grupe G Bugarska – Crna Gora 0:1, jedini gol dao je Krstović u 72. minutu.

U ponedeljak se u Podgorici sastaju Crna Gora – Srbija.