TEKSTILAC PRVI PUT U SUPERLIGI, ŽELEZNIČAR ZADRŽAO STATUS

(3.6.2024) – Tekstilac se plasirao u Superligu Srbije! Ekipa iz Odžaka je u dvomeču plej-ofa posle trijumfa minimalnim rezultatom na svom terenu remizirala u Ivanjici 1:1 i Javor poslala u drugu ligu.

Prvi put u svojoj 105 godina dugoj istoriji Tekstilac će igrati u elitnom rangu srpskog fudbala i čestitke ekipi Branka Mirjačića.

Javor nije uspeo da nadoknadi gol zaostatka iz prvog meča, a u revanšu im je presudio pogodak sa bele tačke Mirkovića u 52. minutu.

Gol, ispostaviće se samo utešni postigao je Dukure u 75. minutu. Javor je napadao do kraja meča, stvarao šanse, pokušao da meč odvede barem u produžetke, ali u tome nije uspeo.

Železničar iz Pančeva igraće i naredne sezone u Superligi Srbije. Popularna “Dizelka” slavila je u drugoj utakmici plej-ofa protiv Inđije pogotkom Aleksandra Kahvića u 15, i Aleksandra Đorđevića u nadoknadi vremena 2:0 i ukupnim rezultatom 4:1 sačuvala prvoligaški status.

U Pančevu će se zato i drugu godinu zaredom igrati fudbal u elitnom rangu. Čestitke na učinjenom zaslužuje i Tomislav Sivić koji je preuzeo ekipu u nezavidnom trenutku i ispunio prvobitni cilj.