TEODORA VUKOJEVIĆ NA 24. MESTU U TROSTAVU

(23.2.2023) – Zavesa na Svetski kup u Kairu spuštena je takmičenjem žena u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava, u kome je Srbija imala dve predstavnice, Teodoru Vukojević i Sanju Vukašinović.

Vukojevićeva je zauzela 24, a Vukašinovićeva 49.poziciju.

Kao i u kvalifikacijama muškaraca u trostavu, održanim u sredu, razlike između takmičarki koje su ušle u finale i onih koje su ostale „ispod crte“ nisu bile prevelike. Vukojevićeva je pogodila 584 kruga, u finale se ulazilo sa 587. Našu mladu reprezentativku je boljeg plasmana koštalo lošije gađanje u srednjem, ležećem stavu (194 kruga). U poslednjem, stojećem, stavu bila je među najpreciznijima, sa 196 krugova. Ipak, to nije bilo dovoljno za osmo mesto i ulaznicu za finale.

Srpski strelci su na Svetskom kupu u Kairu osvojili dve srebrne medalje. Zorana Arunović je osvojila drugo mesto u takmičenju vazdušnim pištoljem, a isti uspeh postigla je i u takmičenju miks timova, u paru sa Damirom Mikecom.

U finalu je gađao i Lazar Kovačević, koji je zauzeo peto mesto vazdušnom puškom.

IZVOR/FOTO: STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE