TOTALNI CIRKUS U ARENI

(5.6.2024) – Druga utakmica finala KLS-a je prekinuta 7:55 minuta pre kraja treće četvrtine pri vođstvu Partizana 57:45.

Prvo su igrači i delegacija Crvene zvezde napustili parket zato što je publika vređala predsednika Crvene zvezde i članove njegove familije, a zatim su isto uradili i arbitri.

Potom je odlučeno da se isprazni Arena, ali su navijači Partizana odbili da napuste tribine.

Potom je i KK Partizan odlučio da, ukoliko njegovi navijači odu sa tribina, onda crno-beli neće da nastave utakmicu.

Posle duže pauze u “Beogradskoj areni”, odlučeno je da utakmica bude nastavljena u četvrtak.

Posle toga su i igrači Partizana napustili parket.

Ne znamo da li će utakmica sutra uopšte biti nastavljena.

Partizan je večeras vodio i imao čistu situaciju za izjednačenje na 1:1 i veće izglede za ukupan trijumf , jer Zvezda ima nekoliko povređenih igrača.

U prvom meču koji se igrao u hali “Aleksandar Nikolić” Crvena zvezda je slavila rezultatom 89:88 i za titulu KLS im nedostaje samo jedan trijumf. Eventualni treći susret je na programu u subotu 8. juna.