TREĆI UZASTOPNI PORAZ DENVERA

(9.12.2023) – Nikola Jokić je na drugoj uzastopnoj utakmici odigrao ispod svojih standarda što je kulminiralo novim porazom Denvera, prvim kod kuće ove sezone, a trećim uzastopnim. Bolji od izabranika Majka Melouna bio je Hjuston sa 114:106.

Jokić je na poluvremenu šutirao iz igre 1/10 uz samo tri poena iz igre, ali je podigao procente u nastavku i upisao na kraju dabl- dabl učinak sa 23 poena, 16 skokova i pet asistencija.

Bio je to drugi meč šuterski gledano ispod nivoa najboljeg igrača današnjice (9/26), ali je i uprkos tome bio najbolji u svom timu uz Džamala Mareja.

U prvom poluvremenu “povukli” su Marej, Majl Porter Džunior i Kentavijus Koldvel Poup. Prvi je meč završio sa 21 poenom, drugi je imao 20 uz osam skokova, dok je Koldvel Poup dodao 14.

Jokić je zaigrao bolje u nastavku, ubacio devet poena u trećoj deonici, ali je Hjuston na ulasku u poslednju četvrtinu imao 92:74 i na kraju naneo Denveru prvi poraz kod kuće u novoj sezoni.

Kod gostiju Istakli su se Džejlin Grin sa 26 poena, Fred Vanvlit je imao jedan manje, uz dabl-dabl Alperena Šenguna (17 poena i 10 skokova).

“Bili smo leđima okrenuti zidu i samo smo se hteli da se borimo. Možda to treba da radimo od početka. Šutirao sam standardno, nisam probao nijedan ludi šut ili, lopta jednostavno nije htela da uđe”, rekao je Jokić posle utakmice.

Denver naredni meč igra u noći između ponedeljka i utorka protiv Atlante i imaćemo priliku da gledamo okršaj srpskih reprezentativaca, Jokića i Bogdanovića.

Odigrao je Bogdan Bogdanović sjajno prvo poluvreme protiv Filadelfije, ubacio je 17 poena i bio najzaslužniji što je Atlanta vodila na poluvremenu. Ipak, u nastavku njegov tim nije uspeo da zaustavi Džoela Embida i Seventisikserse koji su ostvarili pobedu 125:114.

Bogdanović je meč završio sa 20 poena i devet skokova, ujedno oborivši rekord NBA lige sa 16 uzastopnih utakmica sa dve ili više pogođene trojke – najviše od svih u ligi.

Bez Vasilija Micića i Alekseja Pokuševskog na terenu Oklahoma je savladala Golden Stejt 138:136 posle dva produžetka, u jednoj od najboljih utakmica NBA lige ove sezone.