POBEDE ZVEZDE I ŽELEZNIČARA, REMI TSC-a

(9.12.2023) – Na programu su mečevi 18. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost 3:1.

Nije briljirala Zvezda, još jednom je primila gol na svom terenu i tek u poslednjoj trećini meča slomila otpor žilavih Lučanaca.

Poveli su izabranici Baraka Bahara golom sa bele tačke u 8. minutu. Hvang je centrirao, lopta u kaznenom prostoru pogodila Aleksandra Varjačića, a Aleksandar Katai je iskoristio jedanaesterac za 1:0. Samo dva minuta kasnije odlično je Nikola Leković probio po levoj strani, centrirao, a snalažljivi Uroš Sremčević se ubacio između štopera domaćina i glavom zakucao loptu u mrežu.

Zvezda je prelomila susret pogotkom Mijatovića u 68. i Hvanga u 89. minutu meča.

Uprkos dva teška poraza u domaćem šampionatu, Radnički iz Kragujevca se konsolidovao i uz pomoć odličnog golmana Stojana Lekovića remizirao protiv TSC-a – 0:0.

Ekipa Feđe Dudića bila je oslabljena na ovom susretu neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, što su gosti pokušali da iskoriste, ali nisu mogli protiv momka rođenog 2001. godine.

U poslednjem subotnjem susretu Železničar je pobedio Spartak 2:1.

Posle dva brza gola Romanića u 10. i Tošeskog u 12. minutu, pobedu Pančevcima doneo je Hajdin u 30. minutu meča.