TRI GOLA MIJATOVIĆA ZA TRIJUMF ZVEZDE U SUBOTICI

(16.12.2023) – U subotu su odigrane četiri utakmice 19. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Radničkim u goleadi u Humskoj – 3:3.

Možda je utakmica mogla da ode u totalno drugom smeru da je Aldo Kalulu postigao pogodak u drugom minutu posle poklona protivničkih defanzivaca. Ovako, Natho je pogrešio, Pecelj je ubacio loptu po zemlji, a Gluščević natrčava za 0:1. Već u 16. minutu Adžić pronalazi mna petercu samog Činedua koji je umakao Markoviću i rutinski glavom zatresao mrežu – 0:2.

Zahid je poslao sjajnu dijagonalu ka Kaluluu, on je pobegao iza leđa Pecelju i ostavio loptu Saldanji, koji pogađa kroz noge štopera Radničkog dalji ugao gola – 1:2. A onda majstorija Natha. Fauliran je Zahid na nekih 19 metara od gola, Izraelac je namestio loptu i na fantastičan način savladao Lekovića, koji je paradom ulepšao gol – 2:2. Time je zaključeno prvo poluvreme.

U jeku inicijative domaće ekipe nespretno je reagovala odbrana Partizana, Saničanin je poslao loptu ka Jovanoviću, ona se odbila do Vidakova koji koristi neverovatnu grešku – 2:3.

Opet je Partizan morao po izjednačenje. Krenuo je sa dugim loptama, a kada to nije prošlo odlučio je kroz pas igru da dođe do gola. I pogodio. Posle lepe akcije, Saldanja je proigrao Belića koji pogađa mrežu – 3:3.

Pokušali su crno-beli da do kraja susreta dođu do preokreta, ali nisu uspeli u toj nameri, pa tako pred derbi imaju zaostatak od dva boda za večitim rivalom.

Crvena zvezda pobedila je u Spartak u gostima sa 4:1.

Mladom Mijatoviću su se vratili svi oni promašaji iz Lige šampiona, het trikom pogurao je klub ka vrhu tabele i stigao do cifre od osam golova ove sezone.

Prvi pogodak postigao je u 25. minutu na asistenciju Koste Nedeljkovića. Lepo je slabijom nogom mladi bek uposlio Mijatovića, koji lukavim udarcem glavom sa nekoliko metara matira Vulića. U 53. minutu Aleksandar Katai je na asistenciju Kange iz kornera ponovo glavom pogodio mrežu protivnika za 2:0. Svega minut kasnije Bjelović je uposlio raspoloženog Andreja Todoroskog koji matira Glazera i unosi neizvesnost u nastavak meča. Ali, pošto je Zvezda krenula sa centra došla je do novog pogotka. Ponovo je Mijatović bio u glavnoj ulozi i laganom egzekucijom poslao loptu ispod Vulića za – 3:1. Kada su svi očekivali kraj meča Jovan Mijatović je lepim skokom postigao i treći gol večeras i postavio konačan rezultat – 4:1.

Dobra uvertira za igrače Baraka Bahara, šesta uzastopna pobeda i lepo raspoloženje na Marakani pred klasik srpskog fudbala protiv Partizana u sredu (18.00).

Golom Salgeire u 49. minutu Vojvodina je u Nišu pobedila Radnički sa 1:0.

Posle prave drame Mladost – Napredak 1:2.

Poveli su gosti preko Zličića u 22. minutu, izjednačio je Eze u 90, da bi u narednom minutu Milošević autogolom doneo tri boda Kruševljanima.

U petak uveče Novi Pazar – Radnik 2:1 i Voždovac – Železničar 5:1.

U ponedeljak igraju TSC – Javor i Čukarički – IMT.