TSC NEREŠENO SA VOJVODINOM, ČUKARIČKI POBEDOM DO DEOBE DRUGOG MESTA

(7.4.2023) – Odigrane su i preostale tri utakmice 29. kola Superlige Srbije.

Čukarički je u Ivanjici pobedio Javor sa 2:1. Posle skoro sedam meseci golom Badamosija u 47. minutu gosti su poveli da bi domaći izjednačili u 64. minutu preko Gigića. Tri boda Brđanima doneo je opet Badamosi u 71. minutu, svojim 11. golom u sezoni.

U super zanimljivoj utakmici Vojvodina je iščupala bod u Bačkoj Palanci i ostala neporažena i u dvanaestoj utakmici za redom. Domaći su poveli preko Ratkova u 15. minutu, Ilić je pogodio stativu u 86, da bi posle igranja rukom igrača TSC-a Nikolić iz penala izjednačio u 89. minutu. Aranđel Stojković je u 93. postigao vodeći gol za domaće koji je poništen zbog ofsajda.

U Kragujevcu golom Vidosavljevića u 50. minutu Radnički 1923 je savladao imenjaka iz Niša, koji je zbog crvenog kartona Varge do kraja meča igrao sa desetoricom igrača.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 79 bodova, TSC i Čukarički imaju po 59, Partizan 57, Vojvodina 51, Novi Pazar 50, Voždovac 39 i sada usamljeni Radnički 1923 na osmom mestu 31 bod. Ovi timovi će igrati u plej-ofu.

Potom slede učesnici plej-auta Kolubara 34, Napredak 31, Javor 29, Radnički (N) 26, Spartak 25, Mladost (L) 22, Radnik 20 i Mladost GAT 19 bodova.

U mečevima 30. kola sastaju se:

Ponedeljak, 10.4: Mladost (L) – Mladost GAT, Crvena zvezda – Radnički 1923, Kolubara – Spartak

Utorak, 11.4: Vojvodina – Novi Pazar, Čukarički – Partizan, Voždovac – TSC

Sreda, 12.4: Radnički (N) – Javor, Radnik – Napredak