TSC NIJE IZDRŽAO PROTIV VELIKOG VEST HEMA

(21.09.) – Fudbaleri TSC iz Bačke Topole poraženi su u uvodnom meču takmičenja u okviru grupe A ovosezonske Lige Evrope. Sa gostovanja čuvenom Vest Hemu vraćaju se praznih ruku iz Londona, ali uzdignute glave i bogatiji za iskustvo igranja jakih evropskih mečeva.

Trener “čekićara”, Dejvid Mojes, izveo je kombinovani sastav na Olimpijskom stadionu, u kojem nije bilo Součeka, Antonije i Agera. Bez obzira na to, Vest Hem je po imenima i dalje bio vrlo kvalitetan, dok se Žarko Lazetić odlučio za formaciju bez klasičnog napadača. Sastvi su izgledali ovako:

Vest Hem: Fabijanski, Kerer, Mavropanos, Ogbona, Kresvel, Fornals, Vord-Praus Paketa, Kudus, Benrama i Ings
TSC: Simić, Cvetković, Antonić, Đorđević, Stojić, Petrović, Radin, Kuveljić, Đakovac, Stanić i Saša Jovanović.

Prema očekivanjima, domaći igrači su silovito napali od prvog zvižduka slovačkog sudije Filipa Glova. U prvih pola sata igre TSC je uglavnom bio prinuđen da se grčevito brani, a jedini pokušaj našeg ima beležimo u osmom minutu, kada Saša Jovanović ne uspeva da savlada Fabijanskog posle “ukradene” lopte i sjajnog pasa Ifeta Đakovca. S druge strane pred golom raspoloženog Simića bila je prava opsada. Pokušavali su po dva puta novajlija iz Ajaksa, Kudus, kao i Ings, potom Behrama, Fornals, Kerer, a najbolji šansu propustio je Mavropanos. Njegov udarac glavom ide tik kraj stative, a na tu loptu kasni za malo Lukaš Paketa. Simić je odbranio sve što je trebalo, “Čekićari” su u nekoliko navrata bili i neprecizni, ali se TSC organizovano branio, bez panike i ozbiljnijih grešaka. Koliko je bio nadmoćan Vest Hem u tih prvih 24 minuta igre, svedoči i podatak da je u jednom trenutku odnos uspešnih dodavanja bio čak 203: 32!

Kako je vreme odmicalo, TSC je polako uspevao da se oslobodi pritiska. Zaigrali su krabrije igrči u belim dresovima, pa su u poslednjih 12 minuta igra imali potpuni posed lopte i tri izvedena kornera, posle kojih su stvorili dve lepe prilike. Oba puta je Stnić ubacio loptu sa desne strane- u prvoj prilici Jovanović je skrenuo loptu ka golu Fabijanskog, skakukatala je lopta kroz peterac, ali je Kresvel uspeo u poslednji čas da interveniše ispred Radina i pošalje loptu u korner. Ponovo odlično centrira Stanić, na nekih desetak metara od gola najviši u skoku je Stanić, dobro zahvata loptu glavom koja pogađa gornji deo prečke!

Napali su domaći i početkom drugog dela, ali od 47. minuta TSC vodi! Dobio je kapiten Ogbona jednu povratnu loptu na centru, njegovo oklevanje koristi zahuktali Petar Stanić, koji uzima loptu i izbija sam ka Fabijanskom na nekih 40 metara od gola. U maniru iskusnih strelaca Stanić silovito šutira i pogađa mrežu, pogodak gotovo preslikan onome Osmana Bukarija protiv Mančester sitija.

Da je vrag odneo šalu pokazauje i brza izmena Mojea, koji na teren šalje Antonija, umesto Formalsa, pošto je početkom poluvremena umesto povređenog Kresvela u igru ubacio Emersona.

Još snažnije su napali igrči Vest Hema, ali su sada daleko opušteniji igrači iz Bačke Topole popasno pretili iz kontra napada, stvarajući pometnju u redovima “čekićara”. Bilo je i malo sreće, kao kada je jedan kiks inače odličnog Simića ostao nekažnjen. Sreća je bila saveznik domaćima u 66. minutu. Said Benrama je fenomenalno zalomio svog čuvara na levoj strani, odlično centrirao, lopta je pala u peterac, kasnio je Petrović, probao je bek TSC- a požrtvovano da interveniše ispred Kudusa i spreči pogodak, ali je pogodio svoju mrežu za 1:1.

Potpuni preokret dolazi u 70. minutu. Vord- Praus idealno izvodi korner, a Mohamed Kudus sa zemlje, čak i bez skoka u velikoj gužvi, uspeva da pogodi za vođstvo Vest Hema od 2:1.

Nisu se predavali Palančani, krenuli su hrabrije ka golu Vest Hema, u 76. minutu presečen je jedan obećavajući napad naše ekipe, a dva minuta kasnije Lazetićev tim nije dobro rešio situaciju u kojoj je pet igrača u belim dresovima išao na trojicu “čekićara”. Potom je usledila i trostruka izmena u redovima TSC- a, gde su Rakonjac, Vulić i Ćirković zaigrali umesto Đakovca, Kuveljića i Petrovića.

I taman kadasmo očekivali napade našeg tima, Vest Hem dolazi do trećeg pogotka. Kao i kod drugog gola, Vord- Praus centrira, ovoga puta na prvu stativu, a na pravom mestu je Čeh Souček za 3:1, upisavši se u strelce samo šest minuta po ulasku u igru.

Rasterećeni igrači Vest Hema nastavili su da prete, samo dva minuta kasnije šutira raspoloženi Souček, Simič bravurozno brani, na odbijenu loptu natrčava Antonio, sledi još jedan silovit udrac, ali Simić opet briljira. Do kraja beležimo još jedan pokušaj igrača TSC- a, bez uspeha.

TSC je u Londonu poražen, ali daleko od toga da je ponižen. Naprotiv. Sve do prvog primljenog pogotka ekipa je funkcionisala perfektno u odbrani, kontre su dobro planirane i zaista ima dosta pozitivnih stvari u ovom porazu. Ukoliko se na pravi način izvuku pouke, onda bi Palančani u nastavku takmičenja mogli da iznenade daleko jače rivale po imenima iz svoje grupe.