TSC SE NE PREDAJE, PARTIZAN SAVLADAN U HUMSKOJ!

(28.04.2024) – Rasplet o osvajaču drugog mesta u Superligi Srbije definitivno je zakomplikovan posle pobede TSC- a u nedeljno veče u Humskoj, nad Partizanom! Ekipa iz Bačke Topole nije bila ubedljiva kao prethodnog puta, kada je smestila četiri lopte u mrežu domačina, ali su i dva pogotka bili dovoljni za novo slavlje i tri velika boda. Pobedom od 2.1 tim žarka Lazetića je samnjio zaostatak upravo za Partizanom u borbi za drugo mesto, jer “crno- beli” sada imaju samo /ili čak?) četiri boda prednosti.

Utakmica precnekih 1.500 navijača s početka nije imala neki ozbiljniji ritam, Partizan je pokušavao da gradi prilike iz većeg poseda lopte, ali šansi nije bilo. U jeku tih pokušaja partizana, do vođstva dolaze gosti. Miloš Cvetković je u 29. minutu pronašao Pantovića na desnom boku, ovaj “zavrnuo” na peterac, a pored zbunjenog Antića i neodlučnog Kovačevića najbolje se snalazi Saša Jovanovića za vođstvo TSC- a.

Od tog momenta utakmica je dobila na ritmu, Partizan je pojačao napade, a nakon jednog prekršaja na nekih 17 etara od gola rivala, prekid izvodi Bibars Natho. Izraelac je poznat kao majstor za “slobodnjoke”, a to je dokazao i ovoga puta- živi zid je prebačen, lopta je “propala” u gornji desni ugao, pa je Ilić samo pogledom ispratio majstoriju Natha, za njegov 10. gol u sezoni.

Radst domaćih igrača i malobrojne publike još se nije ni stišala, a kolosalni priliku propušta za goste Ćirković. Po strani je sjajno prošao i centrirao Miloš Pantović, a Ćirković za korak kasni da sprovede loptu u nebranjeni deo mreže Jovanovića. Posle sudijskog zvižduka Nenada Minakovića za kraj poluvremena može se reći da je sve zaista važno stalo u tih šest minuta- po jedan gol s obe strane i ta velika šansa za goste.

Nastavak susreta doneo je gotovo isti ritam, a prvo uzbuđenje viđeno je u 53. minuta, kada Goh vraća s desne strane loptu pred gol Topolčana, a ona pogađa u ruku Nemanju Petrovića. Iskreno govoreći bio je to prirodan položaj, pa se verovatno zato nisu oglasili ni sudija Minaković, ali ni kolege iz VAR sobe.

Raspoloženi Pantović imao je priliku u 63. minutu da donese novo vođstvo gostiju, ali njegov udarac zaustavlja prečka! Partizan ima jalovu inicijativu, a gosti čekaju priliku iz kontre. Posle jedne takve, moramo reći fenomenalne kacije u tri poteza, TSC dolazi do nove prednosti od 2:1. Pantović je povukao brz napad, lopta ide na levu stranu ka Đakovcu, iskusni strelac ovoga puta centri na glavu omalenom Saši Jovanoviću, koji s pet metara kažnjava uspavanu odbranu domaćih i savladava svog prezimenjaka na golu Partizana.

U odsustvu Sameda Baždara i kapitena Svete Markovića, Partizan se u napadu oslanjao na oporavljenog Saldanju, a u vezi i donekle u napadu i na Denila KAstilja. Upravo je KAstiljo pogodio u 80. minutu na cetaršut sa desne straen, ali je pogodak nakvadno poništen intervencijom VAR- a, zbog nedozvoljene pozicije.

Provera ove situacija trajala je skoro puna četiri minuta, pa je meč bio produžen za sedam minuta nadoknade. U tom periodu u igru je ušao i Nemanja Nikolić, ali se tim Žarka Lazetića odbranio i odneo veoma važnu pobedu u borbi za drugo mesto na kraju. Imaćev eliki zadatak ekipa TSC već u četvrtak da ostane neporažena na gostovanju Crvenoj zvezdi, mada će i Partizan morati svojski da se pomuči ukoliko želi da Vojvodina ostavi bod(ove) u Humskoj.