UBEDLJIVE POBEDE BORCA I IGOKEE NAD FMP-om I BUDUĆNOSTI

(18.11.2023) – Košarkaši čačanskog Borca zabeležili su trijumf u 8. kolu ABA lige. Pred nešto više od 1500 navijača u gradskoj dvorani pao je FMP iz Železnika 96:75. Borac je u svojim redovima imao čak šest igrača sa dvocifrenim učinkom, a Panteri nisu pronašli adekvatan odgovor za tako raspoložene rivale.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava, ujedno i glavni zaslužni što je FMP sada na skoru 3:4, jeste američki internacionalac Džavon Frenklin. Sjajni as Borca završio je meč sa učinkom od 20 postignutih poena i osam uhvaćenih lopti. Pratili su ga Segu sa 17, Tasić sa 15 i Uskoković sa 14 poena, dok su Birts i Talić dodali po 12.

U poraženoj ekipi uobičajeno najbolji bio je Francuz, Ugo Beson, sa 19 poena, četiri skoka i asistencijom.

Košarkaši Igokee slavili su protiv Budućnosti u Laktašima sa 88:74.

Domaćin je poveo 8:0, potom imao i 16:6, nakon 10 minuta igre 24:17, a do kraja poluvremena je razlika otišla na 46:35. Pokušala je Budućnost da se vrati na startu treće deonice – 60:54, ali je Igokea odbila nalet, u poslednju četvrtinu ušla sa nedostižnih 68:52, te rutinski privela utakmicu kraju i potvrdili trijumf iz Beograda protiv Partizana.

Kod domaćina sjajan je bio Nikola Tanasković sa 24 poena, Edin Atić je imao 18, Nikola Marić 14, a Marko Jeremić 10.

U redovima Budućnosti Megi i Kolbi Ros su postigli po 14 poena.

U međuvremenu je za novog trenera Budućnosti izabran Igor Žakelj.

Dve utakmice odigrane su u petak: Split – Zadar 75:82 i SC Derby – Cibona 93:101.